نظر رهبر انقلاب راجع به مک دونالد و کراوات

در یکی از جلسات سال ۸۹، مقام معظم رهبری ضمن اشاره به وارداتی بودن بعضی از آلات قمار در زمان اهل بیت، فرمودند این مسأله فرهنگ وارداتی که ما به آن اشاره کردیم در آن زمان در ملاک حرمت شطرنج مؤثر بوده است. چون شطرنج از ایران رفته بود و فرهنگ پادشاهی را با خود به همراه داشت لذا فرمودند "دعوا المجوسیه لأهلا..."

ایشان افزودند فرض کنید یک خوراکی هایی است که نشانه فرهنگ آمریکایی است، مثلاً مک دونالد در هر کشوری وارد شود نشانه فرهنگ آمریکایی است. یک زمانی در کشور ما هم می خواست بیاید اما چند سال قبل در دولت های قبل ما جلویش را گرفتیم.

* کراوات وارداتی!

همچنین ایشان در یکی دیگر از جلسات درباره کالاهای وارداتی فرمودند که فرض بفرمایید الان برخی خوراکی‌ها، برخی نوشابه‌ها هست که نشانه فرهنگ آمریکایی است، جلوی این‌ها را باید گرفت. ممکن است فی نفسه مسأله مهمی نباشد ولی چون حاکی از یک فرهنگ است باید جلوی آن را گرفت.

بعد یکی از روحانیون حاضر در کلاس پرسید: آقا از این، برای حرمت کراوات هم می‌شود استفاده کرد؟ و معظم له در پاسخ فرمودند: دیگر حالا اگه دلتان خواست استفاده کنید. (با خنده)

پ.ن: من این مطلب رو از این لینک گرفتم

http://www.farhangnews.ir/site/Default.aspx?tabid=2&CId=4&NewsId=20736

/ 1 نظر / 8 بازدید
حزب الله

وبلاگ تنهاترین سردار: 1- کدام "مجمع" ، کدام "تشخیص" ، کدام "مصلحت" اعضای شورای بازنگری قانون اساسی نیز مانند دکتر احمدی نژاد معتقد بودند، نباید هر موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شود و حفظ چارچوب قانون اساسی در مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام الزامی است. 2- مهندس رحيم مشايي در نشست نقش رسانه هاي دانشجويي در تعامل با ايرانيان خارج از كشور: ادبیات امروز ملت ایران، فخر فروشی و ملیتی نیست بلکه ادبیات انبیا است. 3- دليل حمايت احمدي نژاد از مشايي چيست؟ http://e-r-m.blogfa.com