ولایت‌پذیرتر از این آدم می‌شناسید؟

«هوالمولی»

امروز خبری شنیدم مبنی بر کناری‌گیریِ خودخواسته‌ی امیر قطر و واگذاری قدرت به پسرش.

امیر ولایت شیطان پذیر قطر

گمانه زنی‌ها در مورد علت برکناری امیر قطر زیاد است. ولی چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که چون امیر قطر نتوانسته در مناسبات منطقه و فتنه‌ی سوریه، نقش موردپسند آمریکایی‌ها را بازی کند، آمریکایی‌ها هم دیگر او را مناسب ندیدند و بعد از دیداری که چندی پیش با او و ولی‌عهدش داشتند به این جمع بندی رسیدند که او باید عرصه را برای حضور جوانان باز بگذارد.

از طرفی این ولی‌عهد فرزند «شیخه موزه» است که عنوان سفیر یونسکو را هم دارد و می‌توان فشارهای وارده از طرف او را هم دلیلی بر این تصمیم امیر قطر دانست. (به هر حال آمریکا از هیچ نوع فشاری در جهت حصول خواسته‌اش دریغ نمی‌کند حتی معذوریت‌های خانوادگی)

شیخه موزه و امرای قطر

این‌ها را گفتم که به این نتیجه برسم که ولایت‌پذیری امیر قطر از شیطان بزرگ (آمریکا) بسیار ستودنی است.

همه می‌دانیم که طعم شیرین قدرت زیر دندان پادشاهان آن‌چنان لذت‌بخش است که حتی در تاریخ بارها شاهد بوده‌ایم پادشاهان ولی‌عهدان خود را می‌کشتند یا کور می‌کردند که مبادا روزی فرزندشان، قدرت را از دستشان برباید.

امیر قطر با این کارش ثابت کرد که تمام لذت قدرت‌مداری را به خاطر سرسپردگی به اربابان آمریکایی-صهیونیست خود می‌تواند کنار بگذارد و نمونه‌ای با شکوه از ولایت‌پذیری (ولایت شیطان پذیری) را به نمایش بگذارد.

امیر قطر دست بسته در محضر مولا

ای کاش ما نیز ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری را از امیر قطر می‌آموختیم. ما که ادعایمان این است که تحت ولایت خدا و ائمه و نائب امام زمان هستیم آیا تا به حال شده به خاطر مولی‌مان از هواهای نفسانی خود بگذریم؟

اینجاست که به یاد خطبه‌ی جهاد حضرت علی (علیه‌السلام) با کوفیان می‌افتم که در مقایسه‌ی آن‌ها با یاران معاویه می‌فرمودند که «شگفتا! به خدا که هماهنگی این مردم در باطل خویش، و پراکندگی شما در حقّ خود، دل را می‌میراند، و اندوه را تازه می‌گرداند.»

امید که ما مخاطب این بیان از ولیِ بَرحَقّ‌مان نباشیم و شکوه ولایت‌مداری را نمایان سازیم.

/ 4 نظر / 36 بازدید
جوان شیعی

سلام.وبلاگ زیبایی دارید.مایل به تبادل لینک بودید به من هم سری بزنید یا علی[گل]

چوب خدا

سلام ان شاء الله ولایت پذیری خودمون رو در عمل نشون بدیم. من برگشتم [لبخند] خوشحال میشم بهم سر بزنی دوست قدیمی [گل]

گفتمان دینی استان گلستان

با عرض سلام و خسته نباشيد به اطلاع شريفتان مي رسانيم که دفتر فرهنگي اداره کل سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان در نظر دارد به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه وبلاگ نويسي تحت موضوع ماه مبارک رمضان برگزار کند جهت کسب اطلاعات بيشتر به وب گفتمان ديني استان گلستان مراجعه کنيد.

منتظر درجه n

سلام دوستان ی نظر سنجی گذاشتم که دوست دارید از کدوم موضوع بیشتر پست بزارم ممنون میشم نظر بدید