آواز دخترک در میدان هفت تیر

«هو العادل»

دیروز نزدیک ظهر داشتم از مترو «هفت تیر» خارج میشدم که صدای آواز زنانه ای به گوشم خورد همراه با صدای ساز. متوجه نشدم صدا زنده هست یا از ماشین آدم بی مبالاتی داره خارج میشه.

از پله ها که بالا میرفتم مردم را دیدم که چشم به یک سو دارند. وقتی خارج شدم با صحنه عجیبی مواجه شدم.

دخترکی نوجوان به همراه دوستش که همسن خودش به نظر میرسید کنار مترو ایستاده بودند به ساز زدن و آوازه خوانی (بخوانید همان تکدّی گری) همراه با بلندگوی دستی.

مردم ایستاده بودند و به آنها نگاه میکردند. جای ایستادن چون منی نبود. از این محوطه دور شدم ولی مگر میشد از فکر به این صحنه هم دور شد؟؟؟؟

برای منی که خانم هستم هیچ لذتی نداشت شنیدن صدای دخترک ولی مطمئنم برای آقایون حتما لذت داشته. حالا نمیخوام بگم که اگه توی چشمهای اطرافیان دختر دقیق میشدم چه چیزهایی رو میتونستم از افکارشون بخونم.

گشت ارشادی هم که معمولا در میدان هفت تیر زیارت میکردیم دیروز به چشممون نخورد.

نمیگم فقط باید این دختربچه ها رو برد به نیروی انتظامی ولی اگه الآن با این روش تکدی گری مفسدانه مقابله نشه احتمالا فردای روز که دختران جوان تر هم اینگونه روش خودفروشی رو ادامه بدن دیگه مقابله کردن باهاشون خیلی سخت میشه.

از نهادهای مسئول در طرح عفاف و حجاب خواستاریم که برای این جور مسائل هم فکری بکنند که حداقل بتونیم این نوع فساد رو در نطفه خفه کنیم.

فسادی که همه میدانیم از سر فقر است و بدتر از آن از سر فقر فرهنگی.

حی علی الجهاد

/ 16 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جامعه شناس مسلمان

سلام بر شما و روز به خیر. این صحنه رو من هم چندین بار دیده ام. خوب حقیقتش که من اصلا نمیدونستم که باید با این پدیده چه رفتاری کرد. ولی حرف شما درسته. به موضوع خوبی اشاره کردید.

ققنوس

سلام از این قبیل صحنه ها که فراوان اس ، مخصوصا در پایتخت یعنی تهران ! نمی دانم ؟! التماس دعا هدر وبلاگ خیلی زیبایی دارید. مبارک باشه عزیزم [گل]

سید

در باره ی «نهادهای مسئول» نهاد مسئول در درجه ی اول خود مردم هستند که باید تذکر دهند

حسین مداحی

قال سید الانبیاء صلی الله علیه و آله و سلم: کاد الفقر ان یکون کفرا و اما بعد : سلام علیکم چه می توان کرد ؟ چه می شود کرد ؟ ؟ ؟ ؟

اسلامیک اذ

از شما همسنگر عزیزم تقاظا دارم به ندای گروهی از جوانان مسلمان آذری زبان لبیک گفته واز کمپین به راه انداخته شده در فضای مجازی برای اعتراض به رژه شیطانی در مسابقات یورویژن آذربایجان حمایت نموده ویا بنر این کمپین را در وبگاه خود قرار دهید واقعا به کمک شما احتیاج داریم ... به نظر من اتفاقی که در این کشور مسلمان می افتد به همه ما مربوط می شود وشاید مهم تر از اتفاقاتی باشد که در مورد امام هادی عزیز ما می افتد ... لذا خواهش میکنیم لینک خبر فوق را در وبگاه خود اطلاع رسانی نمائید... تا شرک وظلم در جهان هست مبارزه هست وتا مبارزه هست ماهستیم. آدرس وبلاگ کمپین : islamicaz.blogfa.com

آزاد اندیش

ببین باقی است روی لحظه هایم جای پای تو اگر کافر، اگر مومن، به دنبال تو می گردم چرا دست از سر من بر نمی دارد هوای تو دلیل خلقت آدم! نخواهی رفت از یادم خدا هم در دل من پر نخواهد کرد جای تو صدایم از تو خواهد بود اگر بر گردی ای موعود! پر از داغ شقایقهاست آوازم برای تو تو را من با تمام انتظارم جستجو کردم کدامین جاده امشب می گذارد سر به پای تو نشان خانه ات را از هزاران شهر پرسیدم مگر آن سوتر است از این تمدن، روستای تو شعر از : يوسفعلي ميرشكاك [لبخند]

زهرا

سلام خوبی کجایی تو نمی سری به ما[ناراحت]

islamicaz

با سلام و عرض ارادت از همراهی شما در کمپین اعتراض به برگزاری مسابقات یورو ویژن و برگزاری رژه هم جنس بازان در جمهوری آذربایجان این نظر فقط به خاطر تشکر از همراهی شما و تداوم آن تا پایان روز 6 خرداد 91 می باشد.

طاها

سلام چرا فقط به بگیرو ببند اعتقاد داری ؟ یه دقیقه خودت رو بذار جای اون دخترک چرا باید جامعه ی ما اونو برسونه به اینجا که اون این کارو بکنه کاش گاهی به جای حرف زدن عمل می کردیم. راستی از مداحیتون هم لذت بردم موفق باشی

تواب

خدا کمکمون باشه ، یه اینو کم داشتیم ، وقتی که کسی تارک الصلاه میشه و معماری خونه هامون غرب گرا میشه و وقتی که الگوی جوانهامون خواننده های شیطان پرست غرب میشه و چه و چه همین میشه[ناراحت]