جانباز شیمیایی یا بیمار آسمی؟ مسئله این است

«هو العادل»

دیروز داشتم با همسر جانبازی که 12 فروردین رفته بودیم به منزلشون عید دیدنی، صحبت میکردم و حال حاج آقاشون رو میپرسیدم که گفتن حالشون خیلی بد شده.

علت رو جویا شدم.

فرمودن که از بنیاد زنگ زدن که حاجی حتما باید بیاد بنیاد تا نتیجه نهایی کمیسیون پزشکی رو بهشون اعلام کنیم. حاجی هم که حتی نمیتونه از خونه خارج بشه با کلی مکافات رفته بنیاد به همراه دستگاه اکسیژن سنگین که دخترشون با سختی اون رو حمل میکنه. اونجا بهشون میگن که کمیسیون پزشکی تشخیص داده بیماری ایشون آسم هست.

من که وقتی شنیدم بهت زده شدم چه برسه که به جانباز عزیز که سالهاست داره رنج شیمیایی بودن با گاز خردل رو تحمل میکنه و حالا بعد از این همه مدت بهشون گفته بشه که بیماریشون آسمه.

آسم هم که جزء عوارض جنگ تحمیلی محسوب نمیشه. پس ایشون جانباز محسوب نمیشن. پس کارت جانبازی و درصد هم لازم ندارن. پس یعنی ایشون اگه میخواد ثابت کنه که جانبازه باید بره و شخصا صدام رو از گور بیرون بکشه و بیاره در کمیسیون پزشکی تا اون ملعون شهادت بده که در زمان جنگ بر سر رزمندگان ایرانی بمبهای شیمیایی مثل گاز خردل ریخته.

به همین سادگی

یعنی مجرب ترین پزشکان بیمارستانهای جانبازان شیمیایی تشخیص اشتباه دادند که ایشون با گاز خردل شیمیاییه؟ یا شایدم این پزشکان کلا صلاحیت تشخیص ندارند و تمام بیمارانی که از زمان جنگ تا به حال تحت نظرشون بودن آسم داشتند و اشتباها بنیاد شهید تا به حال اونها رو جانباز محسوب میکرده.؟ یا اصولا آسم انقدر توانمنده که بتونه نیمی از ریه انسان رو از کار بندازه؟

تازه به قول دوستم خوب شد به ایشون نگفتن معتاده. چون به جانبازهای قبلی خیلی راحت انگ معتادی زده بودند و از زیر بار مسئولیتشون شانه خالی کرده بودند.

یه صحبت دارم با بنیاد شهید و امور ایثارگران:

فأین تذهبون؟؟؟؟؟

بنیاد شهید روی خون شهدا

/ 13 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پايگاه ظهور-آفتاب

سلام عليكم ؛ خسته نباشيد... پايگاه ظهور-آفتاب راه افتاد یه سر بزنید و برای حمایت از این پایگاه مذهبی نوپا لینک کنید http://zohor-aftab.blogfa.com/ و يا از لوگو يا بنر ما استفاده كنيد«كدها در صفحه ي اول وبلاگ» همچنين شما بعد لينك كردن به اطلاع دهيد تا شما هم با افتخار در وبلاگ لينك شويد. ممنون يا مهدي ادركني

شهید گمنام

با درد نامه ای به روزم! لطفا فقط بخوانید و فکر کنید ! همین ! التماس دعا

آزاد اندیش

یه بنده خدایی هم میشناختم یعنی خیلی دیر متاسفانه شناختم انقدر وضع مالیشون بد بود به خاطر این مسائلم (همین حرفای بنیاد) دنبال جانبازی و درصد رو نگرفته بود غریبانه پر کشید و رفت حتی کسی نمیدونه شهید شدن خودمونم دیر فهمیدیم [گریه][گریه][گریه] دیگه نگو دارم دق میکنم الانم همسرش بیماره

آزاد اندیش

راستی میگم تو خونمون کتاب متاب زیاد داریم اگه خواستی اسمشو بگو بدم بخونی[چشمک]

شهید گمنام

سلام به روزم. اللهم عجل لولیک الفرج " خودت بخواه که این انتظار سر برسد دعای این همه چشم انتظار کافی نیست "

زهرا

با تبادل لینک موافقی؟[گل]

مهران

پس اینهمه جانبازی که دارن از سهمیه استفاده می کنن فامیلای رئیس هستند؟!!