چه انتظار عجیبی !

« هو الفتاح المبین »

یه روز یه تاجری ورشکست میشه. میره حرم امام رضا که از آقا کمک بخواد. میبینه که یه روستایی داره با امام رضا مناجات میکنه. تاجر صبر میکنه که روستایی کارش تموم شه بعد با امام رضا مناجات کنه ( آخه فکر میکرد که امام رضا مثل خودشه که باید یه نفر یه نفر باهاش صحبت کنن). هر چه که منتظر میشه میبینه کار روستایی تموم نمیشه. گوش میده ببینه که چی میگه. متوجه میشه که به خاطر ١٠٠٠٠ تومان داره از آقا کمک میگیره. تاجر به روستایی میگه بیا این ١٠٠٠٠ تومان رو بگیر و برو بذار من هم با آقا مشکلم رو در میون بذارم.

این داستان رو گفتم تا به یادمون بیارم که بعضی از ما هم همینجوری با آقا مناجات میکنیم. داریم با آقامون مناجات میکنیم و ظهور آقا رو برای حاجات دنیاییمون میخوایم.

میخوام بگم که اگه آقا رو فقط برای حاجات دنیاییمون بخوایم و برای این حاجات از خدا ظهورشون رو بخوایم تا در زمان بعد از ظهور حاجتمون برطرف بشه. آقا میتونه به راحتی در پس پرده غیبت واسطه فیض الهی بشه و حاجت ما رو مرتفع کنه و باز هم در پرده غیبت بمونه چون هنوز ما حضرت رو به خاطر آنچه که باید بخوایم نخواستیم. نمیگم برای حاجات دنیاییمون به آقا متوسل نشیم چون حتی باید نمک غذامون رو هم به واسطه ائمه از خدا طلب کنیم. ولی میگم که باید انتظارمون در جهت درست باشه. با نیت درست و با داشتن چشم انداز صحیح از جامعه ی بعد از ظهور باید هر لحظه فرج حضرت رو از خدا بخوایم. 

به امید انتظار عالمانه و فعال .......

/ 2 نظر / 8 بازدید
آزاد

آدمی پرنده نیست‌ تا به هر کران که پرکشد، برای او وطن شود سرنوشت برگ دارد آدمی‌ برگ‌، وقتی از بلند شاخه‌اش جدا شود، پایمال عابران کوچه‌ها شود سروده : قنبر علی تابش

مرجع وبلاگهای افغانستانی

سلام دوست گرامی ، اگر دنبال وبلاگهای افغانستانی هستید ، یا اینکه می خواهید با فرهنگ ، تاریخ و جغرافیای افغانستان آشنا شوید ، می توانید از مرجع وبلاگهای افغانستانی دیدن کنید . خواهشا به یاد داشته باشید که مرجع وبلاگهای افغانستانی ، مسئول محتویات وبلاگهای درج شده نمی باشد . ولی برای درج یک وبلاگ ، مدیریت سایت باید آن را تایید کند . آدرس سایت : http://links.cheshmehregi.com