زیارت شهیدان زنده

« بسم رب العباس »

و باز هم دوشنبه

و باز هم حضور در قطعه ای از بهشت

و باز هم تنفس در فضایی متبرک به انفاس قدسی جانبازان، آنان که روحشان با موج انفجار شهید شده ولی جسمشان به سلامتی به شهر ما بازگشته تا یادمان باشد که همیشه این امنیت و آرامش امروزمان را مدیونشان هستیم.

رفتیم به دیدارشان تا «سلام سردار» بگوییمشان و پایمان را به زمین بکوبیم به احترام حضور در مقابل فرمانده هامان.

جمع در حیاط

دوری راه را به جان خریدیم تا یادمان بیاوریم که اگر امروز امام خامنه ای ما را «افسر جوان جنگ نرم» مینامد باید جا پای آنانی بگذاریم که روزی «بسیجی خمینی» نامیده میشدند. پس رفتیم که گرمای وجودشان، گرممان کند و با انرژی مضاعف به پیش برویم در این جنگ نابرابر.

جانباز نقاش

 نقاشی های زیبایشان چشم نواز بود ولی دلمان را میشکست که این چنین مردانی باید اینجا باشند و انگشتانی که روزی ماشه میچکاند برای حفظ امنیت من و تو،  معصومانه روی کاغذ نقاشی بلغزند.  

وقتی که یکی از جانبازان برایمان شعر خواند لحظات شیرینی را پشت سر گذاشتیم ولی ای کاش ......

 

در دلم بود که با تک تکشان به سخن بنشینم ولی ای کاش مجالی بود و فرصت بیشتری داشتیم.

فرصت را غنیمت شمردم و با یکیشان همراه شدم برای دقایقی گپ زدن. دلم بدجور شکست از کلامش و از نگاهش. نگاهی که گویای عشق پاک و عمیق به همسرش بود و غم دوری او را فریاد میزد. افسوس که نتوانسته بود به مرخصی برود و همسرش نیز به خاطر درد پایش به دیدار این جوانمرد نیامده بود. میخواست با موبایل من به همسرش زنگ بزند ولی نگران این بود که مسئولین بیمارستان از کارش ناراحت شوند. داشت از اینکه در تنیس روی میز مهارت دارد میگفت که به شوخی پیشنهاد دادم که با هم یک رالی بازی کنیم. برای لحظاتی خوشحال شد ولی گفت که بهتر است که با آقایان بازی کند. خواستیم وارد سالن ورزشی شویم که دیدم او را از ورود منع کردند و من را که وبلاگنویس بودم به جمع وبلاگنویسان در سالن ورزشی هدایت کردند تا بشنوم قصه قهرمانی های آنان را در عرصه ورزش.

سالن ورزشی

واقعا دلم شکست از دیدن اینکه با این بزرگمردان این چنین رفتار میشد و چنان غربتی در چشمانشان هویدا بود که شرمندگی مرا صدچندان میکرد.

به امید آنکه همه ما جوانان که وامدار غیرت مردانه ی جانبازان و شهدا هستیم، هر چه بیشتر در خدمتشان باشیم و تا این سلاله های حضرت عباس در جمعمان هستند قدرشان را بدانیم و نیاید روزی که عرق شرم بر پیشانیمان نقش بندد و به حسرت این روزهای بودنشان بنشینیم .....

 

 

/ 2 نظر / 13 بازدید
روح الامین

سلام .دورد بر شما.دورد.درود امیدورام که در پناه حق تعالی به عالی ترین درجات نائل آئید. سلام بر راست قامتان تاریخ سلام بر مظلومان تاریخ ایران و اسلام .درود بر شما اجرتون با حضرت فاطمه زهرا س شما لینک شدید.

غریب دیرآشنا

gazorga.blogfa.com دیدن کنید