از فاطمیه آموختیم که مذاکره با آمریکا بیفایده است

«بسم رب الزهراء»

آرام آرام به فاطمیه نزدیک میشدیم که برخوردیم به مصاحبه ابوفائزه در مورد رابطه با آمریکا یکی از قدرت های بزرگ دنیا و اینکه گفته بود که مذاکره با آمریکا اشکالی ندارد و مفید هم هست.

مذاکره یعنی چه؟ مگر در مذاکره انسان نباید امتیازی بدهد تا بتواند امتیازی بگیرد؟ و چه امتیازی بدهیم بالاتر از اینکه خودمان با دست خودمان عزت و غرور ملی - اسلامی مان که حاصل خون هزاران هزار شهید و جانباز است، را یکباره در مقابل آمریکا به زمین بیندازیم و قربانی قدوم منحوس عموسام کنیم.

وقتی فاطمیه میرسد و یاد سیلی خوردن مادرمان زنده می شود بیش از پیش می فهمیم که مذاکره با آنانی که شیطان صفتانی هستند که خود را ابر قدرت مینمایند، بیفایده خواهد بود. اگر فایده میداشت مادرمان بر سر باغ فدک با عمر به مذاکره می‌نشستند و هیچ گاه در بین کوچه ها چادرشان خاکی نمی‌شد. اگر مذاکره جواب میداد مولا علی (علیه السلام) دستانش بسته نمیشد و درب خانه اش به آتش کشیده نمی‌شد.

حضرت زهرا (سلام الله علیها) حاضر شدند سیلی بخورند، بین دیوار و درب سوخته بمانند ولی گامی به سمت مذاکره با غاصبان خلافت برندارند چرا که حفظ کیان اسلام و مسلمین در گرو این مقاومت بود.

جلوتر که برویم و تاریخ کربلا را نظاره کنیم میبینیم بودند افرادی مانند ابوفائزه که به امام حسین (علیه السلام) پیشنهاد مذاکره با یزید را می‌دانند. حقا که ما شیعیان آن امامیم که فرمودند: «اگر چون منی با چون یزیدی توافق کند فاتحه اسلام را باید خواند».

از امام رضایمان هم بگوییم که پیشنهاد مذاکره و همکاری با مأمون را چنان مشروط کرد که مأمون نه راه پیش داشت و نه راه پس. ناگزیر دست برد به قتل امام.

حال من نمیدانم جناب ابوفائزه که خود را مفسر قرآن می‌دانند از چه میزانهایی برای تفسیر استفاده می‌کنند. مگر نه اینکه سیره ائمه که قرآن های ناطق بودند در تفسیر قرآن واجب الرجوع است؟ پس چگونه میتوان آیه نفی سبیل را ترجمه و تفسیر کرد و دم از مذاکره با آمریکا زد؟ یا کدامین آیه چنین تفسیر شده است که میتوان با شیطان به مذاکره پرداخت؟ اگر ابوفائزه آمریکا را شیطان بزرگ نمی‌داند بحث دیگری است ولی اگر هنوز خود را فرزند انقلاب و قائم مقام فرمانده کل قوا در زمان دفاع مقدس می‌داند این چنین راحت چنگ بر آبروی خود نکشد و خود را هماهنگ با سازهای آمریکا کوک نکند.

تا وقتی که ما وارثان ثارالله در صحنه ایم و امت امام خامنه ای چشم به لبان آن مقتدا دارند، آمریکا همان شیطان بزرگی است که رجیم درگاه الهی است چون به ما سجده نکرده است. پس او را به سجده وامی‌داریم در مقابل اسلام نابمان.

ابوفائزه! اندکی صبر کن تا برکات فاطمیه را نظاره گر باشی.

پی نوشت: وبلاگ یا فاطمة الزهرا (سلام الله علیها) طرح ختم دسته جمعی حدیث شریف کساء در ایام فاطمیه رو گذاشته. شرکت کنید چیزای زیادی به دست میارید.

/ 5 نظر / 24 بازدید
خودمم

احسنت طیب الله انفسکم

آزاد اندیش

سلام عزیز خوبی؟ این ایام بر شما تسلیت التماس دعا یا فاطمه

عبدلی

سلام خدا قوت به روزم .یاعلی

azadie.ir

قل ذرهم فی خوضهم یلعبون ...

زهرا

سلام جالب بود وبت از این مطلبت هم خوشم اومد[گل]