طوبی لِلمُخبِرین

«هو الخبیر»

در کتاب «قیدار» رضا امیرخانی، آقا سید گلپا می‌گفت که سرسلسله‌ی هر شغلی باید پیامبری باشد. حتّی خودش برای شغل قیدارخان که گاراژدار بود، سرسلسله‌ای از انبیای الهی یافته بود.

امروز که «روز خبرنگار» است خواستم شغل «خبرنگاری» را به پیامبری نسبت دهم ولی دیدم که هر پیامبری که خبری را از خداوند به بندگانش می‌رساند، می‌تواند سرسلسله‌ی شغل خبرنگاری باشد، البته به شَرطِها و شُروطِها...

خبرنگار جسور

پیامبران در انتقال خبر، عصمت داشتند و همان خبری را که می‌گرفتند به بندگان منتقل می‌کردند و اگر امروز خبرنگاری بخواهد خود را به این سلسله نسبت دهد، باید در انتقال خبر جانب امانت را رعایت کند.

این روزها یکی از شغل‌هایی که در آن‌ها «درِ باغ شهادت» باز است، شغل خبرنگاری است. در افغانستان و سوریه و عراق و لبنان که حتّی خبرنگار پرس‌تی‌وی را شهید کردند می‌توان راه شهادت را دید. ولی مرکز اخبار شهادت، حالا در غزه بیشتر است.

در این روزهای اخیر، یکی از اخباری که همین خبرنگاران به مردم می‌رسانند اخبار نبرد غزه است، خبرنگاران باید برای این‌که حقّی از مظلومان غزه ضایع نشود، در انتشار اخبار صحیح نهایت تلاش خود را بکنند. حالا که غول‌های رسانه‌ای دنیا به دستور صهیونیسم نباید خبری از ظلمی که به غزه می‌رود مخابره کنند بلکه باید خبر بریدن انگشت اسرائیلی‌ها را چنان با آب و تاب به جهان مخابره کنند که همه جهانیان باور کنند که به قول اوبامای خبیث «اسرائیل حق دارد که از خودش دفاع کند».

خبرنگاران شیطانی

این روزها بیشتر خبرنگاران غول‌های رسانه‌ای نه‌تنها خود را به سلسله‌ی پیامبران نسبت نمی‌دهند بلکه عمداً خود را در سپاه شیطان می‌دانند و به این کار خود نیز افتخار می‌کنند.

باشد که خبرنگاران هموطن ما خود را مفتخر به نسبتِ سلسله‌ی پیامبران بدانند و در این راه هم‌چون شهید صارمی و شهید رهبر و شهید افشار و... باشند و در گمنامی خود بزرگ‌ترین تأثیر‌ها را بر جامعه‌ی خبری بگذارند.

پس «طوبی لِلمُخبِرین» (خوشا بر خبرنگاران)

 

پ.ن: من خبرنگار نیستم ولی خبرنگارها را دوست دارم. {#emotions_dlg.e1}

(تلخیص و تصرّف از بیانات امام خمینی)

/ 1 نظر / 132 بازدید