برنامه مشترک اکثر کاندیداها: جلوگیری از کاندیدای احمدی نژاد

«هوالعادل»

اگر به تاریخ بین الملل در این  چند ساله اخیر نگاهی بیندازیم با اتفاقات جالبی در حوزه انتخابات ریاست جمهوری کشورها آشنا میشویم.

نیاز به کنکاش زیادی نیست. به دو انتخابات اخیر روسیه که نگاه کنیم به نتیجه جالبی می‌رسیم. پوتین برای اینکه به سیاست‌های خود ادامه دهد و برنامه‌های مدّنظرش را حتی در دورانی که قانوناً نمی‌توانست در انتخابات کاندید شود، به پیش ببرد، کاندیدایی از معتمدین خودش را معرفی کرد تا 4 سال را به عنوان معاون او به سمت پیشبرد برنامه‌ها گام بردارد. پس مِدوِدِف اصولا «نقش رئیس جمهور» را بازی می‌کرد تا بعد از 4 سال دولت را به پوتین تقدیم کند.

این روزها به رسانه‌ها که توجه می‌کنیم و آمار داوطلبین کاندیداتوری ریاست جمهوری را می‌شنویم، اگر کمی بیشتر دقت کنیم می‌بینیم که در پس این تعدّد شخصیت‌های «احساس تکلیف‌کرده» که نهضتشان هم کماکان ادامه دارد می‌توان یک تکلیف و برنامه ثابت را تشخیص داد و آن هم شکستن آرای کاندیدای احمدی نژاد است.

این روز‌ها برخی سیاسیون بر این باورند که کاندیدای احتمالی احمدی‌نژاد، مشایی نخواهد بود. اصل حرفشان این است: «احمدی نژاد کافیست با کاندیدایی که شورای نگهبان تأیید صلاحیتش می‌کند وارد انتخابات شود، از پروپاگاندایش استفاده می‌کند تا نامزد مطلوبش رأی بیاورد».

پس همه گروه‌ها باید کاندیدایی که می‌تواند مقبولیتی بین مردم کسب کند، را وارد انتخابات کنند که هم بتواند برنامه‌ای برای جلوگیری از ادامه مشکلات دولت فعلی ارائه دهد و هم بتواند با تکیه بر میزان رأی احتمالی برنامه‌ی «پوتین‌گونه» احمدی‌نژاد را به‌هم بریزد.

ولی در این میانه نکته‌ای که حائز اهمیت است همین تعدد کاندیداهاست -  چه در گروه‌های منتسب به اصولگرایان و چه در اشخاص منتسب به اصلاح‌طلبان - که در عوض آن‌که از انتخاب کاندیدای احمد‌ی‌نژاد جلوگیری کنند با شکستن بیش از حدّ آرا، انتخابات را به مرحله دوم خواهند کشاند.

در صورت رفتن به مرحله دوم، آن قول معروف جلوه‌گر خواهد شد که: «آمد به سرم همان‌چه می‌ترسیدم».

پ.ن: اَللهُمَ اجعَل عاقِبَةِ اُمورِنا خَیراً

/ 6 نظر / 68 بازدید
حرف تو

سلام "برنامه مشترک اکثر کاندیداها: جلوگیری از کاندیدای احمدی نژاد" با آدرس: http://www.harfeto.ir/?q=node/7223 در سایت "حرف تو" انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت حرف تو به شما: "امام صادق (عليه‌ السلام): دو رکعت نماز بخوان و از خدا طلب خیر کن؛ زیرا سوگند به خدا که هيچ مسلمانى از خدا طلب خير نكند، مگر آن‌كه قطعاً خداوند برای او خير قرار می‌دهد." یا علی

dr. mechmeph

سلام بر شما واقعا نمیدانم چه بگویم این هم نظریه ای است که سیاسیون دارند جدا با جمله آخرت موافقم بسی[تایید] وقتی به این کاندیداها نگاه می کنم واقعا متعجب میشوم آخه اینا در خود چی دیدن که آمدن رئیس جمهور بشن؟ یعنی همه توانمند و صاحب ایده اند؟ یا شاید ما خیلی سخت گرفته ایم به قول عزیزی میگفت: تا حالا به این نکته توجه کردی که از اول انقلاب به هر کی رای دادیم بعد فحشش دادیم فقط بنده خدا رجایی بود که اونم زودتر از 4 سالش شهید شد وگرنه معلوم نبود آخر دوره اونم چی میگفتیم!!!!!!! خیلی روی جمله اش فکر کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم[افسوس] عاقبتمون بخیر بشه انشالله[رویا]

احمدی

سلام تباهی زن میان دو جریان سر بزن بهم[لبخند]

یک اخرالزمانی

سلام خدا قوت کارتون عالی هسته خوشحال میشوم به وبلاگ منم سر بزنید یا علی

چای پولکی

سلام. خدا قوت با "اینقدر نگوییم برنامه" بروزم.

rahejonoon

سلام آمدم خواندم بردم(لذت) دعوتید... یا علی