صدا و سیمای دوست داشتنی

امروز ناگهان یه صداهایی از تلویزیون شنیدم، سریع خودم رو رسوندم که ببینم که چه خبره؟ دیدم اهالی رسانه مخصوصاً بازیگرا و کارگردانا دارن با ولی فقیه خوش وبش و دیده بوسی میکنن. چه صحنه زیبایی! چه صحنه جالبی!

متوجه شده بودم که امروز اهالی رسانه با مقام معظم رهبری مقالات داشتن. خوش به حالشون شده بود اونایی که این دیدار نصیبشون شده (دوستان به جای ما). میدونید آخه در محضر حکیم نشستن یه فرصت غنیمتیه مخصوصاً اگه آقای خامنه ای باشه. جای بعضیا خالی بود مثل آقایان نوری زاد، کمال تبریزی، حاتمی کیا و ...

حرفهای خوبی ردّ و بدل شد. رهبر یه چیزی گفتن با این مضمون که تمام این فیلمها قابل قبول نیست و اشکالاتی دارن و نباید توی این فیلمها روابطی مغایر با تعالیم اسلامی نشون داده بشه.

به نظر منم حرف خیلی خوبیه که رهبر فرمودن ولی فکر میکنم بعد از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی رسانه ما نباید اینقدر بد عمل کرده باشه که رهبر بهشون اینطور بگه. اصلاً چندتا فیلم تا حالا داشتیم که بخواد در مورد اسلام باشه و خوش ساخت و پربیننده باشه؟ اصلاً چندتا در مورد تعالیم اسلامی داشتیم که بخواد تو ناخودآگاه بیننده تأثیر بذاره؟ مثلاً در مورد همین موضوع روز که عفاف و حجابه چندتا فیلم داشتیم که حجاب رو به معنی واقعیه کلمه به ما فهمونده باشه حتّی خانمای مثلاً باحجابشونم که اکثراً جزء طبقه غیر پولدار جامعه هستن نتیجه ناخودآگاهش اینه که پولدارها از حجاب معاف میشن دروغ میگم بگو دروغ میگی- تازه بماند که طبق قرآن حجاب برای مردها هم هست که اصولاً بیان نمیشه. بگذریم.

عمو عزّت داشت آمارای فیلم ها و برنامه های ساخته شده رو میداد. راست میگفت برنامه ی خوب زیاد ساخته شده ولی حیف که درست و به موقع استفاده نمیشه. مثلاً شبها و روزای تعطیل کانالای تلویزیونو بچرخونی منظورمو متوجه میشی وقتی طنز دهه 60 آمریکا و اروپا رو میبینی افسوس میخوری که کاش بجاش یه طنز فاخر ایرانی میدیدی البته بازم میگی که نه من از ماهواره استفاده نخواهم کرد- و دعا میکنی ان شاء الله هفته بعد بهتر میشه.

حالا بماند که خیلی از فتنه هایی که پارسال تو کشورمون دیدیم نتیجه کم کاری (شاید هم بیکاری ولی شما بخوانید اشتباه) 30 ساله رسانه ملی بود.

در پایان بگم که امام خامنه ای از قول امام خمینی گفتن که باید صدا و سیما دانشگاه باشد.

دست در دست هم دهیم به مهر/ میهن خویش را کنیم آباد

/ 0 نظر / 10 بازدید