ما تشنگان ثروتیم نه شیفتگان خدمت

« هو العادل »

بعد از گذشت نزدیک به سی سال از انقلاب اسلامی ایران که نظاره گر بار دادن این بذر در اقصی نقاط جهان هستیم و داعیه دار حکومتی علوی، خبری از پایگاه قانون گذاری جمهوری اسلامی ایران به جهان مخابره میشود که: رجل سیاسی با دوسال سابقه کار حکومتی به صورت مادام العمر باید از 80 درصد پایه حقوقشان برخوردار شوند.

اوایل به نظرم شوخی می آمد شنیدن همچین خبری. به هر حال هستند افرادی که از زور کمبود تفریحات سالم به سمت نمایندگی مجلس میروند تا با تصویب بعضی مصوبات موجبات فرح قلبی مومنین را فراهم کنند.

امّا انگار واقعا هستند کسانی که نه به عنوان نماینده ای از میان مردم که برای ارضای نیازهای شخصی خود کاندید میشوند برای مسئولیت دشوار و خطیر مجلس.

دلمان به این خوش بود که نمایندگانی را برگزیده ایم که بوق اصولگرایی شان گوش فلک را کر کرده ولی هنوز متحیرم بر اساس کدام اصول اسلامی و انقلابی چنین مصوبه ای تصویب شد و با این قانون کدام یک از نیازهای مردم و مستضعفین مرتفع خواهد شد؟؟؟

آیا در نامه مولا امیر المومنین (علیه السلام) به مالک اشتر و باقی کارگزاران حکومتی چنین چیزی یافت شده بود یا منشور انقلاب امام خمینی (قدس سره) همچین دست آوردی داشت؟؟؟

آنانی که هستی خویش را برای آرمان های این انقلاب اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند هیچ گاه طلب چنین مزایایی را نکردند و شعارشان این بوده که «ما تشنگان خدمتیم نه شیفتگان قدرت».

چند ماهی که تا انتخابات مانده شاهد مصوبات شگفت انگیزی از مجلس هستیم و یاد آور آن ضرب المثل که: «طرف از حول حلیم افتاد در دیگ». نمایندگان محترم به عوض آنکه با تصویب قوانینی که مسائل مردم و مستضعفین را حل کند، حضور خود را در مجلس بعدی مسجل کنند، کارهایی انجام میدهند که موجبات سرخوردگی مردم را از انتخاب پیشین فراهم میکنند. روزی چوب در میان چرخهای دولت میگذارند به بهانه های واهی و روزی دم از ترفیع رتبه علمی شورای نگهبان میزنند که به تبع آن ارتقای حقوق هم خواهد آمد.

به قول قدیمی ترها: هر دم از این باغ بری میرسد

خدایش رحمت کند شیخ فضل الله نوری را که پایه گذار شورای نگهبان بود و رضوان الهی برای آن پیر سفر کرده که با قوت تمام شورای نگهبان را در مجلس نصب کرد که امروزه ما خیالمان راحت باشد که هستند بیدار دلانی که نگهبان حقوق مسلمین و مستضعفین انقلاب باشند.

برای شادی دل مومنین و مومنات این دو پاراگراف را هم می آورم:

«به گزارش واحد مرکزی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم در حاشیه گردهمایی جبهه متحد اصولگرایان درجمع خبرنگاران با بیان اینکه ازمخالفان این طرح در صحن علنی بودم گفت: البته تصویب این مصوبه به معنای این نیست که هر فردی نماینده مجلس شد حقوق مادام العمر دارد بلکه نماینده ای که دوره نمایندگی اش پایان یافت حقوقش کاملاً قطع می شود و یک ریال هم به او نخواهند داد.

مصباحی مقدم اضافه کرد: به طور طبیعی کسانی که دوره نمایندگیشان پایان می یابد و رتبه حقوقیشان در حد یک وزیر است به طور طبیعی چهار سال زندگی خود را در یک سطحی تنظیم می کنند که برگشتش به سطح قبل از دوره نمایندگی تا حدود زیادی دشوار است.»

کجایی محمد علی شاه که گویا سر  بعضی از مجلسیانمان سودای به توپ بسته شدن دارد.

/ 8 نظر / 27 بازدید
علیرضا

سلام دوست من وبلاگ بسیار جالبی دارین... اومدم تا ازتون دعوت کنم که به سایت ما ( زیتون دانلود ) بیاین . اینجوری هم شما میتونین از نرم افزارها و بقیه چیزایی که ما برای دانلود میذاریم به صورت رایگان استفاده کنید و هم ما از نظرات و مطالب با ارزشتون بهره مند میشیم . خوشحال میشیم بیاین پس منتظرتون هستیم . گروه مدیریتی زیتون دانلود www.zeytoondl.com

ندای انقلاب

با سلام: مطلب شما در فضای مجازی سایت ندای انقلاب منتشر شد. جهت ارتباط با سایت، بنر سایت ندای انقلاب را در وبلاگتان نصب نمایید . در صورت تمایل مطالب برگزیده وبلاگتان را برای ما ارسال نمایید تا دربخش های مختلف فضای مجازی منتشر شود http://www.nedayeenghelab.com/vfrbn4i.erhbiu31rolp6em..h,nur3eu4iupr.html با تشکر فضای مجازی سایت ندای انقلاب

قاصدک منتظر

سلام مزار شهید تهرانی مقدم, قطعه24 , با دو مزار فاصله از شهید چمران می باشد.

چشم انتظار

وارث عزیز شما آنقدر بزرگوارید که بافته ی این حقیر رو ارزش گذاری می کنید اما به گمانم شاید علت این که بزرگوارانی چون شما لطف داشتند همان عاشقانه سرودن به عشق قطعه ی مقدس 26 است ولاغیر .وگرنه این جملات شعر گونه اصلا" هیچ بار علمی ادبیاتی نداره. و اما به این موضوع روز خوب اشاره داشتید. هرچند که این آقایون کار خودشون رو انجام می دهند. برای توفیق در کنکور شدیدا" برایتان دعا می کنم مخصوصا" امروز برای امر خیری دعوت شدیم به حرم حضرت رضا(ع) و اونجا ضمن اینکه از عروس و داماد التماس دعا خواهم داشت، ویژه برای شما و سایر بچه های قطعه دعا خواهم کرد. انشاءالله.

عمار

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/4991 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

علی کوچولو

سلام بزرگوار منم باورم نشد تا اینکه از چند منبع شنیدم یکی به این اقایون بگوئید یه شب رو برن تو خونه یکی از طبقه سومیها باشن بعد چنین قانونی رو بزارن این مطلب با اجازه بصورت لینک گذاشتم

نورانی

سلام اخوی ممنونم به ما سر زدی شما با افتخار لینک شدید. خوشحال می شیم شما هم ما رو لینک کنید یا علی