عکس‌های بازیگران و آتش در کف دست ما

«هو الستار»

امروزه دوره‌ای است که می‌گویند همان عصری است که حفظ ایمان در آن مانند نگهداری آتش در کف دست است. دستکشی از تقوا نیاز است برای حفظ ایمان.

این روزها به بهانه جشنواره فیلم فجر که بازار دیدار فیلم‌ها و بازیگران داغ است موضوعی به ذهنم رسید.

دیروز، شخصی عکس‌های بازیگرانی که داخل گوشی موبایلش داشت را به من نشان می‌داد (و می‌خواست که مثلا من را با دنیای خصوصی بازیگرانی که خودم بهتر از او  میشناختم آشنا سازد)، در این میانه عکس‌های مستهجنی هم که در گوشی بود را سریع رد می‌کرد تا چشمان ما دچار گناه نشوند.

عکس‌های خصوصی از جمع‌های دوستانه‌ی بازیگران شرم مرا برانگیخت. گویا در این صنف تقیدی برای محرم و نامحرم وجود ندارد (برخی از عکس‌ها دست کمی از تصاویر مستهجنِ دیگر نداشت). البته اغلب عکس‌ها را به لطف اینترنت و ایمیل‌های گروهی که فرستاده می‌شود می‌توان به راحتی مشاهده کرد ولی مگر چشمان ما نیازی به تقوا ندارند؟؟؟

درست است که بازیگران و دوستانشان تقوا به خرج نداده و عکس‌های خصوصی و محافل گناه‌آمیزشان را در اینترنت نشر می‌دهند و دیگران را از سختی تجسس بازمی‌دارند، ولی آیا ما هم باید به خودمان اجازه بدهیم که چشمانمان آلوده به این صحنه‌های گناه آلود شود؟؟؟

آخر سر به او گفتم: اگر همین الآن امام زمان بخواهد گوشی موبایلت را ببیند، جرئت می‌کنی این عکس‌ها را به حضرت نشان بدهی؟

او که جوابی برای سوال من نداشت هیچ نگفت، و من بیش از پیش به این فکر فرو رفتم که چرا ما کمتر به گناه‌های روزمره‌مان می‌اندیشیم و هر روز با چشمانی مملو از گناه خود را از دیدار فرزند فاطمه دور می‌کنیم؟؟؟

آتش در کف دست

با کدام تقوی می‌خواهیم ایمانمان را چون آتش در دست حفظ کنیم؟؟؟

در این زمانه‌ای که بازیگران فرهنگ‌ساز ما ابایی از گناه‌های فردی و اجتماعی ندارند چگونه باید امیدی برای آینده‌ی مذهبی جوانانمان متصور باشیم؟

وقتی بازیگران معروف و تقدیر شده‌مان (که بعضاً با امتیازهای بیت‌المال به حج فرستاده‌شده‌) چنین خوش‌رقصی‌هایی برای شیطان انجام می‌دهند چگونه باید از جوانان توقع داشته باشیم که برای نگاه‌ها و گفتار و رفتارشان هر لحظه امام زمان را در کنار خود حاضر ببینند؟؟؟

چگونه... ؟؟؟

گفتم شبی به مهدی، اذن نگاه خواهم

گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم

پ.ن: به دلیل شرمی که از امام زمان داشته‌ام و به احترام چشم‌های خوانندگان گرامی وبلاگ، هیچ کدام از عکس‌های بازیگران را در دید عموم نگذاشتم.

/ 1 نظر / 61 بازدید
بزاز

از نوشتتون خیلی خوشم اومد واقعا بعضی از بازیگرها شورش رودراوردند همین که معروف میشوند حجاب وحیا روازیاد میبرند الاهم عجل لولیکل فرج