دلم برای دولت‌مردان انقلابی تنگ شده

«بسم الله القاصم الجبّارین»

در دو هفته اخیر خبر ثابت اخبارهای سراسری صداوسیما، مرتبط با حمله‌ی آمریکا به سوریه است. یک روز جان کری با اتحادیه اروپا جلسه می‌گذارد و نتیجه نمی‌گیرد. یک روز اوباما از عدم نتیجه‌گیری در اجلاس گروه 20 خشمگین می‌شود. یک روز با کنگره جلسه می‌گذارند. یک روز با انجمنی از متخصصین.

امروز در اخبار دیدیم وقتی اوباما داشت دست و پا می‌زد تا همراهی کنگره را جلب کند بعد از تمام توضیحات در مورد منطقه غرب آسیا و سوریه که هیچ مرز مشترکی با آمریکا ندارند گفت: «ولی ما آمریکا هستیم».

جدای از تکبّر شیطان‌گونه‌ی آمریکایی، این یک جمله نشان از اعتماد به نفس بالای او بود. یعنی که چون آمریکا است و چون خود را قدرتمندترین می‌داند پس حق دارد در تمام مسائل دنیا دخالت آشکار داشته باشد و هیچ کس هم نباید در مقابلش بایستد.

رئیس‌جمهور منتخب

ولی دلم از آن‌جایی سوخت که در اخبار‌های چندین روز اخیر هیچ حرفی از دولت‌مردان جمهوری اسلامی نشنیدیم که قاطعانه جلوی حمله‌ی آمریکا بایستند. اگر «او آمریکاست»، رئیس‌جمهور ما هم باید بگوید: «ما جمهوری اسلامی ایرانیم» و باید دخالت آشکار در جنگ سوریه داشته باشیم. 

دولت‌مردان ما نه از روی تکبر، که به واسطه‌ی اعتماد به حقی که باید داشته باشند، باید خیلی مقتدر در مقابل آمریکا بایستند و قاطعانه بگویند که اگر آمریکا وارد جنگ شود ایران نیز وارد جنگ می‌شود. و مگر نگفت آن پیر فرزانه که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»؟

محور مقاومت انقلابی

می‌دانیم که جنگ سوریه جنگی نیابتی است بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران و بشار اسد در مقابل سلفی‌ها، تاوان ایستادگی‌اش در کنار ایران و محور مقاومت را دارد پس می‌دهد. پس چه خوب می‌شد که دولت‌مردان ما با تدبیری مقتدرانه، امیدی در دل ایرانیان و سوری‌ها و همه‌ی آزادیخواهان جهان ایجاد کنند، که تا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم

طعم شیرین فرموده‌ی امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) هنوز در دلمان است که فرمودند «من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام، حرف را صریح و صادقانه می‌گویم». کاش دولت‌مردان ما نیز در جایگاه‌های اجرایی خود به امامشان تأسی بجویند و بیش از دیپلمات بودن، انقلابی باشند و صریح و صادقانه بگویند که ایران با حمله‌ی آمریکا به سوریه «تل‌آویو و حیفاء را با خاک یکسان خواهد کرد». وگرنه که می‌دانیم با همین تهدید امام خامنه‌ای بوده است که تا به حال آمریکا در تردید برای شروع جنگ مانده.

به امید این‌که فردا تیتر اول خبرها این باشد که رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران با تدبیر خود، حمله‌ی آمریکا را در نطفه خفه کرد.

واقعا که کمتر از این دمپایی است

پ.ن:این تصویر اوباما واقعیت ندارد، ولی حقیقت دارد.

/ 2 نظر / 137 بازدید
مقتدر مظلوم

با سلام خدمت شما همسنگر گرامي از شما دعوت ميشه تا از قالب هاي مذهبي و ارزشي مقتدر مظلوم ديدن نماييد و ديدگاه خود را بيان کنيد. http://qaleb.mazloum.ir/ نکته : اگر مایل به تبادل لینک با مقتدر مظلوم هستید در قسمت نظرات صفحه اصلی وب اعلام کنید تا در صفحه اصلی وب لینک شوید.

آه كه امروز دلم را چه شد دوش چه گفتند دو تايي به هم.....