قصه جوون ما

یکی بود، یکی نبود، غیر از خدا هیچ کی نبود

اون قدیم ها یه جوونی بود خوش قد و بالا و رشید از بچه محل های امام رضا که شیفته طلبگی و روحانیت بود و کار برای دین خدا. جوونه میخواست بره حوزه علمیه که متوجه شد که حوزه علمیه قم بهترین شرایط رو داره برای رسیدن به اهدافش.

رفت حوزه علمیه قم که بعد از یه مدت چشم باباجوادش مشکل پیدا کرد و یه نفر باید باهاش میرفت دنبال دوا و درمون. جوون قصه ما با اینکه پسر بزرگ خانواده نبود ولی باباجوادش دوست داشت با اون بره دکتر. پس بهش خبر دادن که بیاد پیش باباجواد. جوون هم قبول کرد و از قم اومد دنبال کارهای باباجواد.

بعد از اینکه چشم باباش بهتر شد و برگشتن خونه بابا جوادش گفت که میخواد گل پسرش بمونه پیشش. حالا جوون قصه ما مونده بود سر دوراهی. هم میخواست حرف باباجواد رو گوش کنه هم میخواست شرایط خوبش رو تو قم از دست نده. آخر سر میره پیش یه بزرگی برای مشورت. اون آدم بزرگوار بهش میگه: اگه تو با خدا معامله کنی و رضای خدا که در گرو رضایت پدرته به دست بیاری، ان شاء الله خدا شرایط مشابه قم رو برات تو مشهد اینجا میکنه.

جوون قصه ما هم با خدا معامله کرد و موند مشهد و اتفاقا همون شرایط قم براش تو مشهد ایجاد شد تا اون به اهدافش برسه.

الآن سالها از اون ماجرا میگذره و جوون ما حالا شده یه پیر جوون که خیلی از جوون ها عاشقشن و با دیدنش قلبشون به ضربان میفته.

جوون ما حالا یه چیز میگه تو این مضمون: «من هر چه که دارم از پدرم (عشق و فروتنی نسبت به پدر) دارم»

حالا این جوون قصه ما بعد از چندین سال برای چندمین بار رفته قم. ولی حالا با اون موقع هاش خیلی فرق داره. اون موقع که کسی نمیشناختش ولی حالا میلیونها نفر از مردم میرن برای استقبالش. با دیدنش اشک شوق تو چشمشون حلقه میزنه آخه خیلی عاشقش هستن و میخوان فداییش بشن. مردم دور تا دور ماشینش رو میگیرن و فقط برای تبرک دست میکشن به ماشینش. حالا مردم شعار میدن: « اباالفضل علمدار، خامنه ای نگه دار» یا « این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده» یا « ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» یا « حزب فقط حزب علی، رهبر فقط سید علی» یا « خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است»

پ.ن:این قصه برداشتی آزاد بود از خاطرات حضرت ماه که امیدوارم نگویید که شرم باد این ستاره را.

/ 6 نظر / 10 بازدید
علی

دم ستاره ما گرم انشالله تو لشگر حضرت خورشید شهید بشی نوشته هم خوب بود جالب بود نو بود

ج.افشار

سلام....میلاد امام رضا(ع) مبارکباد....یاد یاران یاد باد[گل]

همرزم

www.abaabdellah.com با سلام و تحيت سايت اباعبدالله در جهت ترويج معارف عاشورائي شروع به كار نموده است ما كه از اين وب سايت خيلي استفاده كرديم و معرفي اين سايت ارزشمند از سوي همه افراد فعال در فضاي سايبري باعث تقويت روح ايثار مي گردد با لينك نمودن اين سايت مي توانيم كمك شاياني به ترويج فرهنگ و بصيرت عاشورائي نمائيم اين سايت را به دوستان ديگر نيز معرفي نمائيد تا نسبت به لينك نمودن وبلاگها به اين سايت اقدام شايسته صورت پذيرد www.abaabdellah.com

فرشته

بروزم با انحصار گرائي زن به همسرش ستون عفاف اوست....[گل]

لجمن

شرم باد این ستاره هایی را که نمی تونن مثل تو بنویسن . به ما هم سر بزن .

لجمن

سلام این آخرین باری باشه که از من برای برداشتن مطالبم اجازه می خوای . من این ها را فقط برای انتشار می نویسم نه اینکه معروفیت خودم . به قول داداش حسین : گور بابای آسایش دو گیتی . راحت باش ستاره ی حضرت ماه