یک جرعه انتظار

«هو العادل»

از شنبه که در برنامه‌های خبری سیما مستندی در مورد عاشورای 88 پخش شد، حرف‌هایی در میان دانش‌جویان اصلاح‌طلب‌گرای دانشگاه زمزمه می‌شود مبنی بر این‌که «تلویزیون چه حقی دارد که بگوید عوامل سال 88 باید توبه کنند؟» و «چه حقی دارند که بگویند این افراد توفیق توبه نداشتند؟»

خلاصه صحبتی که این روزها از این افراد می‌شنوم در حوالی فتنه و حصر و... هست.

اما چیزی که من می‌گویم این است که «دیگر وقت آن رسیده که به حصر موسوی و کروبی پایان دهند و آن‌ها را به پای محاکمه بکشانند»

به طور منطقی اگر به قضیه نگاه کنیم بهتر است یک محملی برای این‌که محصورین حرف‌هایشان را بزنند و جوابشان را بشنوند باشد، و چه محملی بهتر از دادگاه که هم آن‌ها بتوانند حرفشان را بزنند و هم جوابشان را بشنوند؟

و چه خوب که این اتفاق در زمان دولت تدبیر و امید بیفتد که بحث انتقام‌گیری احمدی‌نژاد هم مطرح نشود.

محاکمه

البته گاهی هم می‌شود به برنامه‌ی تلویزیونی‌ای فکر کرد مثل آن برنامه‌ای که سال 88 سعید حجاریان و... در تلویزیون آمدند و حرفشان را زدند که البته می‌دانیم که اگر چنین برنامه‌ای برای موسوی و کروبی ساخته شود حتما بسیار بسیار بسیار چالش خواهد داشت.

به هر حال باید حق نظام در ماجرای فتنه 88 استیفا شود، ضمن این‌که باید از اسطوره‌شدن آن‌ها برای اصلاح‌طلبان جلوگیری شود.

[ ۱۳٩٢/۸/٢٩ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار