یک جرعه انتظار

«هو العادل»

حدود چهارده ماه پیش بود که خبر فیلتر شدن سایت «قطعه 26» شوکه مان کرد آن هم به خاطر نامه ای که به رئیس قوه قضائیه نوشته بود. شوکه از آن جهت که تا آن روز عادت داشتیم که سایت های مخالفان نظام را فیلترشده ببینیم. ماجرایش را در این پست نوشتم.

در این یک ساله اخیر خیلی از وبلاگ ها و سایتهای ارزشی که هر کدام نقش عمار رهبری را در این فضا بازی میکنند فیلتر شده اند و کارشان به دادگاه و بازداشتگاه هم کشیده شده است از جمله راه دیگر، نارنجک، تریبون مستضعفین، دوئل، آینده از آن حزب الله و عکاس مسلمان و .....

مدتی است باخبر شدیم که سایت جلبک ستیز هم به خاطر نامه ای که به رئیس قوه قضائیه نوشتند و در آن از لحنی طنزگونه برای رساندن پیامشان استفاده کرده اند فیلتر شدند و فقط وبلاگ جلبک ستیز در حال حاضر فعال است.

نمیدانم این صحبت ها را باید بگویم یا نه. ولی به خاطر لبیک به ندای «أین عمار» امام خامنه ای ملزم هستم که بیان کنم. که اگر ما دلسوزان نقد منصفانه نکنیم فضا را برای نقد غیرمنصفانه دشمن باز گذاشته ایم.

اگر آن روز مدیر سایت جلبک ستیز به این اعتراض داشت که چرا قوه قضائیه به فرزندان آقای رفسنجانی سخت نمیگیرد، سزاوار این نبود که مشمول قانون فیلترینگ شود و نیازی نبود که قوه قضائیه این طور برخورد تندی بکند. در عوض این قوه میتوانست با روی گشاده و سعه صدر در برابر این عمار امام خامنه ای ظاهر شود و اشتباه ایشان را تذکر دهد. نباید به راحتی تمام کارهای خوب این سایت را در برابر هجمه های دشمن نادیده میگرفت و فقط و فقط به خاطر یک متن سریعا کار را به شکایت و دادگاه میکشاند و سایت را فیلتر میکرد.

وقتی مسئولین فضای سایبر از این وبلاگ به خاطر مبارزاتی که با جریان های فتنه داشته است و نیز به خاطر برنامه های خیری که در هماهنگی وبلاگنویسان ارزشی در دیدار با جانبازان جنگ تحمیلی داشته است، تقدیر میکنند و جایزه میدهند موجبات شگفتی است که به همین راحتی این سایت را فیلتر کنند و دل دشمنان را شاد نمایند.

ما یعنی وبلاگنویسان ارزشی که همیشه در فضاهای مجازی و غیر مجازی از عناصر و ارکان نظام اسلامیمان با قلم و زبان و عملمان دفاع میکنیم توقع آن را داریم که اگر گاهی ایرادی را از آنها میبینیم و بهشان گوشزد میکنیم (چرا که این را مولایمان امام خامنه ای از عمارهایشان خواسته اند)، با ما آنچنان که با دشمنان رفتار میشود، رفتار نکنند و سخنمان را از سر دلسوزی بپذیرند و پاسخمان دهند.

در پایان یادآور میشوم همانطور که امام علی (علیه السلام) در نهج البلاغه فرموده اند: «اگر بدین شمشیرم بر بینی مرد باایمان زنم که مرا دشمن گیرد، نگیرد، و اگر همه جهان را بر منافق ریزم تا مرا دوست دارد، نپذیرد، و این از آن است که قضا جاری گشت و بر زبان پیامبر امّی گذشت که فرمود: ای علی! مؤمن تو را دشمن نگیرد و منافق دوستی تو نپذیرد»، امروز نیز وبلاگنویسان ارزشی اگر بارها و بارها هم از سوی قوه قضائیه فیلتر شوند باز هم دست از حمایت سید علی و انقلاب اسلامی برنخواهند داشت و باز هم با همان دستهای بسته به فعالیت های خود به عنوان عمارهای امام خامنه ای ادامه خواهند داد.

پس بیاییم با آنها مهربان تر و ملایم تر برخورد کنیم.

جنبش رهایی جلبک ستیز

 

پی نوشت: از وبلاگ فصل انتظار ممنونم که در راه همبستگی وبلاگنویسان این جنبش حمایتی را آغاز کردند. باشد که مثمر ثمر افتد.

[ ۱۳٩٠/۱٢/۱٧ ] [ ٦:٢٢ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار