یک جرعه انتظار

« هو العادل »

بعد از گذشت نزدیک به سی سال از انقلاب اسلامی ایران که نظاره گر بار دادن این بذر در اقصی نقاط جهان هستیم و داعیه دار حکومتی علوی، خبری از پایگاه قانون گذاری جمهوری اسلامی ایران به جهان مخابره میشود که: رجل سیاسی با دوسال سابقه کار حکومتی به صورت مادام العمر باید از 80 درصد پایه حقوقشان برخوردار شوند.

اوایل به نظرم شوخی می آمد شنیدن همچین خبری. به هر حال هستند افرادی که از زور کمبود تفریحات سالم به سمت نمایندگی مجلس میروند تا با تصویب بعضی مصوبات موجبات فرح قلبی مومنین را فراهم کنند.

امّا انگار واقعا هستند کسانی که نه به عنوان نماینده ای از میان مردم که برای ارضای نیازهای شخصی خود کاندید میشوند برای مسئولیت دشوار و خطیر مجلس.

دلمان به این خوش بود که نمایندگانی را برگزیده ایم که بوق اصولگرایی شان گوش فلک را کر کرده ولی هنوز متحیرم بر اساس کدام اصول اسلامی و انقلابی چنین مصوبه ای تصویب شد و با این قانون کدام یک از نیازهای مردم و مستضعفین مرتفع خواهد شد؟؟؟

آیا در نامه مولا امیر المومنین (علیه السلام) به مالک اشتر و باقی کارگزاران حکومتی چنین چیزی یافت شده بود یا منشور انقلاب امام خمینی (قدس سره) همچین دست آوردی داشت؟؟؟

آنانی که هستی خویش را برای آرمان های این انقلاب اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند هیچ گاه طلب چنین مزایایی را نکردند و شعارشان این بوده که «ما تشنگان خدمتیم نه شیفتگان قدرت».

چند ماهی که تا انتخابات مانده شاهد مصوبات شگفت انگیزی از مجلس هستیم و یاد آور آن ضرب المثل که: «طرف از حول حلیم افتاد در دیگ». نمایندگان محترم به عوض آنکه با تصویب قوانینی که مسائل مردم و مستضعفین را حل کند، حضور خود را در مجلس بعدی مسجل کنند، کارهایی انجام میدهند که موجبات سرخوردگی مردم را از انتخاب پیشین فراهم میکنند. روزی چوب در میان چرخهای دولت میگذارند به بهانه های واهی و روزی دم از ترفیع رتبه علمی شورای نگهبان میزنند که به تبع آن ارتقای حقوق هم خواهد آمد.

به قول قدیمی ترها: هر دم از این باغ بری میرسد

خدایش رحمت کند شیخ فضل الله نوری را که پایه گذار شورای نگهبان بود و رضوان الهی برای آن پیر سفر کرده که با قوت تمام شورای نگهبان را در مجلس نصب کرد که امروزه ما خیالمان راحت باشد که هستند بیدار دلانی که نگهبان حقوق مسلمین و مستضعفین انقلاب باشند.

برای شادی دل مومنین و مومنات این دو پاراگراف را هم می آورم:

«به گزارش واحد مرکزی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم در حاشیه گردهمایی جبهه متحد اصولگرایان درجمع خبرنگاران با بیان اینکه ازمخالفان این طرح در صحن علنی بودم گفت: البته تصویب این مصوبه به معنای این نیست که هر فردی نماینده مجلس شد حقوق مادام العمر دارد بلکه نماینده ای که دوره نمایندگی اش پایان یافت حقوقش کاملاً قطع می شود و یک ریال هم به او نخواهند داد.

مصباحی مقدم اضافه کرد: به طور طبیعی کسانی که دوره نمایندگیشان پایان می یابد و رتبه حقوقیشان در حد یک وزیر است به طور طبیعی چهار سال زندگی خود را در یک سطحی تنظیم می کنند که برگشتش به سطح قبل از دوره نمایندگی تا حدود زیادی دشوار است.»

کجایی محمد علی شاه که گویا سر  بعضی از مجلسیانمان سودای به توپ بسته شدن دارد.

[ ۱۳٩٠/۸/٢٩ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار