یک جرعه انتظار

"بسم رب المهدی"

مرحوم آیت الله میرزا محمد حسن نائینی در دوران جنگ جهانی اول و اشغال ایران توسط قوای انگلیس و روس خیلی نگران بودند از اینکه کشور دوستداران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از بین برود و سقوط کند.

شبی به امام عصر متوسل میشود و در خواب میبیند دیواری است به شکل نقشه ایران که شکست برداشته و خم شده است و در زیر این دیوار تعدادی زن و بچه نشسته اند و دیوار دارد روی سر آنها خراب میشود.

مرحوم نائینی چون این صحنه را میبیند بسیار نگران میشود و فریاد میزند:‌ خدایا این وضع به کجا خواهد انجامید؟

در همین حال می بیند که حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تشریف آوردند و با دست مبارکشان دیوار را که در حال افتادن بود گرفتند و بلند کردند و دوباره سر جایش قرار دادند و فرمودند: اینجا (آیران شیعه) خانه ماست. می شکند، خم میشود، خطر است  ولی ما نمیگذاریم سقوط کند ما نگهش میداریم.

کتاب عطر انتظار نوشته سید محمدرضا طباطبایی نسب، ج 14، صص 150 - 151

[ ۱۳٩٠/٤/۱۸ ] [ ٧:٤٢ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار