یک جرعه انتظار

« هوالحاکم »

امروز به اتفاق دانشجویان دیگه رفتیم برای تجمع جلوی سفارت عربستان به منظور اعتراض به سیاست های کثیفش در رابطه با مردم مظلوم بحرین.

تجمع مقابل سفارت

برنامه نزدیک ساعت ۶ بعد از ظهر نزدیک سفارت شروع شد و اندکی مسیر رو پیاده رفتیم تا رسیدیم به سفارت که نیروهای خدوم انتظامی البته از نوع ضد شورش اونجا چشم انتظار ما بودن. ابتدا آرام ایستادیم و شعار دادیم تا با تکمیل شدن جمعیت مراسم با قرآن شروع شد. باز شعار دادیم از جمله: « الشعب یرید اسقاط آل سعود»، «الموت لآل سعود»، «الموت لآل خلیفه»، «یا ایها المسلمون‌ اتحدوا اتحدوا»، « بحرین بیدار است از آمریکا بیزار است»، و .... و طبق رویه ثابت تجمعات دانشجویی نماینده های تشکل های مختلف شروع کردن به خواندن بیانیه.  قسمت عمده بیانیه ها محکوم کردن عربستان و دول غربی بود و درخواست قطع رابطه دولت ایران و عربستان سعودی که ان شاء الله این اتفاق مبارک بیفته و التماس آل سعود رو در مقابل ایران نظاره گر باشیم.

شعار دادن

باز هم طبق رویه نامعقول، بعضی از آقایون هیجانی میشدن و در حین خواندن بیانیه پیشروی به سمت ماموران ضدشورش رو آغاز میکردن و باعث ایجاد تشنج میشدن. این به نظرم کار خوبی نبود که با نیروهای خودی درگیر بشن به خاطر تنفری که از عربستان دارن. خلاصه به خاطر همین هیجانات و درگیریهای بیمورد، مسئولین برگزاری،مراسم رو زود تمام کردن تا برای دوستان مشکلی پیش آمد نکنه. حتی بعضی از تشکل ها نتونستن بیانیه هاشون رو بخونن. 

تشنج

قسمت جالب قضیه جایی بود که دوستان وسط رو خالی کردن تا پرچم آمریکا رو آتش بزنن ولی از بد حادثه هر بار که پرچم رو آتش میزدن، سریع خاموش میشد. خیلی جالب بود. به بغل دستیم گفتم که: « به خواست خدا پرچم آمریکا آتش نمیگیره» خندهخنده تا اینکه بالاخره بیخیال آتش زدنش شدن. البته از لحاظ علمی اگه بررسی بشه چون نفت یا بنزین در دسترس دوستان نبود پرچم آتش نمیگرفت و سریع با باد خاموش میشد. البته بعدها مواد مشتعل کننده در دسترس بچه ها قرار گرفت چون حتی تونستند که تعدادی گل آتش درست کنند و به حیاط سفارت عربستان پرتاب کنن همراه سنگهایی که پرتاب میکردن. (‌البته این قسمت باید سانسور میشد ولی خب چه کنم که قلمم جز بر واقعیت نمیچرخه ناراحت)

آتش افروزی

کار جالب دیگه ای که دوستان دانشجو انجام دادن این بود که قسمت «‌لا اله الّا الله و محمد رسول الله» رو از پرچم عربستان خارج کردن به نشانه اینکه دولت این کشور برای این جملات اهمیتی قائل نیست و خلافش عمل میکنه. و همچنین اعلام میکردن که باید نام این خیابان به «شهدای بحرین» تغییر داده بشه.

پرچم سوراخ

امروز با یه دانشجوی بحرینی آشنا شدم که خانواده اش در بحرین هستن و خودش اینجا درس میخونه. بعد از اینکه با هم دوست شدیم و خواستیم تبادل شماره کنیم توی موبایلش خبر آزادی عموش از زندان آل خلیفه رو خوند. آنچنان هیجانی شد که خدا را شکر کرد و برای لحظاتی در آغوش من اشک شوق میریخت. برام مسجّل شد که به درستی امروز برای این تجمع در حمایت از برادران و خواهران بحرینی خودم اومدم. و به عینه دیدم که او نیز من رو خواهر خودش میدونه و این چنین با من احساس صمیمیت میکنه. بهم گفت که دعا کنم تا دایی و پس عمه اش هم از زندان آزاد بشن. الهی آمین.

در ادامه متن بیانیه ای که نوشته بودیم و قرار بود که پشت تریبون قرائت کنم رو میارم. البته گفتم که به خاطر هیجانات افراطی عده ای از دوستان فرصت نشد که بنده این بیانیه رو قرائت کنم. ناراحت اللهم ارزقنا بصیرت.


« بسم الله القاصم الجبّارین‌ »

ما آمده ایم بگوییم دلیل اصلی جنایت های حاکمان بحرین و عربستان سعودی وابستگی به غرب و استعمارگران به ویژه آمریکا و انگلیس است و کشتار بیرحمانه مردم با هدف  سلطه هرچه بیشتر استکبار و فراهم ساختن زمینه های مساعدتری برای استعمار منطقه است.

ما با محکوم کردن لشگر کشی دولت عربستان سعودی به کشور بحرین و کشتار مسلمانان آن کشور که برخلاف موازین عقلی، شرعی و بین المللی است و نیز با محکوم کردن سران بحرین که با چراغ سبز نماینده استکبار اجازه کشتار به مردم مسلمان بحرین را که برای احقاق حق خود قیام کرده اند را صادر کردند، اعلام میکنیم که از سرنوشت صدام ها، بن علی ها و نامبارک ها عبرت بگیرند و بدانند با جنایت هایی که مرتکب میشوند لحظه به لحظه سقوط خود را نزدیک تر میکنند.

باید گفت سالهاست که کشورهای غربی دم از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی میزنند و از این مفاهیم انسانی حربه ای برای سرکوب آزادی خواهان واقعی ساخته اند. آنها نگران این موضوع هستند که با به قدرت رسیدن اراده مردم در این منطقه و با عدم سلطه آنها بر منابع نفتی به قرون وسطه بازخواهند گشت. اتفاقی که اگر بیفتد جهان اسلام به عنوان مهمترین عنصر تأثیرگذار وارد دوره ای جدید در معادلات جهانی خواهد شد. آنها عراق و لبنان را به اراده مردم باختند و اکنون نوبت بحرین و یمن و لیبی است، و با اراده همان مردمی که ملک عبدالله شمشیرش را زیر حلقشان گذاشته این باخت تکمیل خواهد شد.

در اینجا باید گفت که چشم مردم به علمای بصیر جهان اسلام است. اگر مردم علما را در خط اول این قیام ببینند صفوف آنها مستحکم خواهد شد و در نتیجه انقلاب پیروز و آرمان آنها محقق خواهد شد و سبب دوام این انقلاب است و ضمانتی است تا انقلاب دچار انحراف نشود. 

ما دانشجویان خواستاریم تا دولت عدالت خواه جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را در جهت توبیخ حکومت مستبد عربستان از جمله قطع اعزام زائران بیت الله به عربستان را انجام دهد.

حمایت خود را از ملت های مسلمان فریاد میزنیم و میگوییم برادر و خواهر مسلمانم پایداری رمز پیروزی است.

انجمن اسلامی دانشگاه الزهراء (سلام الله علیها)  

[ ۱۳٩٠/۱/٢٢ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار