یک جرعه انتظار

«هو القادر»

دیشب یعنی سومین شب از لیالی قدر خبر زلزله شمال غرب کشور متأثرمان کرد. خبر فوت هموطنانمان قلبمان را سوزاند. ولی چه کاری می‌شد کرد برایشان جز دعا؟

به مراسم احیاء رفتیم و برایشان دعا کردیم. برای آنها که رفته بودند طلب آمرزش و برای آنان که مانده بودند طلب شفا و صبر جمیل کردیم و دعا کردیم که مسئولین امر و اعضای فعال هلال احمر بتوانند سریعا امداد رسانی کنند.

امروز متأسف شدم وقتی در سایت جلبکهای بالاترینی چند لینک داغ شده را دیدم و دلم شکست. تأسف خوردم که بعضی از این جلبک های نادان چطور از هر موضوعی برای زیر سوال بردن، استفاده میکنند و چه وقیحانه ارزشهای دینی را به تمسخر می‌گیرند.

توجهتان را به چند تصویر از این لینک ها جلب میکنم و پیشاپیش عذرخواهی میکنم.

توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 1

مثلا می‌خواهند از هموطنان آذری خود دفاع کنند ولی نمی‌فهمند که با این توهینی که به مقدسات دینی می‌کنند هموطنان آذری غیور ما را بیش از پیش از جلبکها منزجر می‌کنند. از هر فرصت و سوژه ای استفاده می‌کنند تا باطن بی‌دین خودشان را آشکار کنند.

به یقین می‌دانم که اگر آن عزیزان مصیبت زده آذریمان نیز از شوک خارج می‌شدند، خودشان به توسل می پرداختند و «یاعلی»گویان و «یا الله»گویان خانواده و آشنایان خود را از زیر آوار نجات می‌دادند.

توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 3

صدا و سیما هم اتفاقا با این موضوع درست برخورد کرد که با پخش مراسمات احیاء، هیجان کاذب را در کشور کنترل کرد. چون حداقل تا 24 ساعت بعد از فاجعه باید هیجانات مردم را کنترل کرد تا نیروهای امدادی بتوانند بهتر و سریعتر به کمک رسانی بپردازند. با پخش مراسمات احیاء و درخواست دعا برای هموطنانمان اتفاقا بهتر و بیشتر میشد به آنها کمک کرد. چون وقتی از دست ما کاری جز دعا برنمی‌آید باید امور را به دست مسئولین مربوطه بسپاریم.

توهین به مقدسات به بهانه زلزله تبریز 2

خدا را شاکریم که مسئولین امر اعم از دولتمردان و نیروهای امدادی و اجرائی سریعا توانستند اوضاع را تحت کنترل در بیاورند. از خدا برایشان طلب قوت و برای هموطنان آذریمان طلب صبر جمیل می‌نماییم.

گزارش شده است که بیشترین و سریعترین کمکی که ما هموطنان میتوانیم به زلزله‌زدگان برسانیم در قالب اهدای خون پاکمان است. علی الخصوص که در ماه مبارک رمضان اهدای خون کم است و بانک خون کشور نیاز مبرم به خون هموطنان دارد. پس بشتابیم برای کمک به هموطنان عزیزمان.

[ ۱۳٩۱/٥/٢٢ ] [ ۸:٠۳ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«هو الرازق»

در هر جایی که هستی یک قدم برو جلو

طرح باران

موضوع: اکرام در ماه مبارک رمضان

 

انشاا...با یاری مردم مومن و خداجو در ماه مبارک رمضان هدایایی از جنس فرهنگی و اقتصادی برای خانواده های محروم اختصاص بدهیم و توسط افراد داوطلب به دست آنها برسانیم انشاا....

سبد غذایی روحی ((شامل : کتب آموزشی مورد نیاز خانواده ، دعاهای مخصوص این ایام ، می باشد )) و جسمی (( شامل : مواد پروتئینی ،حبوبات ، قند و چایی ، لبنیات ، برنج ، رب و ... )) برای یک خانواده چهارنفره جهت یکماه ، میباشد . از خیرین محترم که توان کمک به این برنامه را دارند تقاضا میشود با شماره زیر تماس بگیرند .

شماره تماس :09352173487جلالی

قطره از باران :

- خداوند متعال ، روزی مستضعفین را در دارایی ، صاحبان ثروت قرار داده است و برکت ثروتمندان را در دیدار و دلجویی و کمک به مستضعفین .

سفره افطار

پ.ن:با تشکر از وبلاگ صلاح الدین که این متن رو منتشر کرد و باز یادمون انداخت که بنی آدم اعضای یک پیکرند.

[ ۱۳٩۱/٥/٧ ] [ ٥:٢٤ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«بسم الله القاصم الجبّارین»

آزادگان، امروز یعنی 3 مرداد را روز همراهی با مردم مظلوم میانمار نام نهاده اند و در حمایت از این مظلومین در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کردند. این حداقل کاری بود که از دستمان برمی‌آمد. به امید آنکه با بیداری سران کشورهای اسلامی و سازمانهای حمایت از حقوق بشر حق مردم مسلمان میانمار استیفا شود.

می‌توانید برای دیدن عکسهای این تجمع به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نمای کلی دفتر سازمان ملل


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۱:۱٠ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار