یک جرعه انتظار

« هو العادل »

بعد از گذشت نزدیک به سی سال از انقلاب اسلامی ایران که نظاره گر بار دادن این بذر در اقصی نقاط جهان هستیم و داعیه دار حکومتی علوی، خبری از پایگاه قانون گذاری جمهوری اسلامی ایران به جهان مخابره میشود که: رجل سیاسی با دوسال سابقه کار حکومتی به صورت مادام العمر باید از 80 درصد پایه حقوقشان برخوردار شوند.

اوایل به نظرم شوخی می آمد شنیدن همچین خبری. به هر حال هستند افرادی که از زور کمبود تفریحات سالم به سمت نمایندگی مجلس میروند تا با تصویب بعضی مصوبات موجبات فرح قلبی مومنین را فراهم کنند.

امّا انگار واقعا هستند کسانی که نه به عنوان نماینده ای از میان مردم که برای ارضای نیازهای شخصی خود کاندید میشوند برای مسئولیت دشوار و خطیر مجلس.

دلمان به این خوش بود که نمایندگانی را برگزیده ایم که بوق اصولگرایی شان گوش فلک را کر کرده ولی هنوز متحیرم بر اساس کدام اصول اسلامی و انقلابی چنین مصوبه ای تصویب شد و با این قانون کدام یک از نیازهای مردم و مستضعفین مرتفع خواهد شد؟؟؟

آیا در نامه مولا امیر المومنین (علیه السلام) به مالک اشتر و باقی کارگزاران حکومتی چنین چیزی یافت شده بود یا منشور انقلاب امام خمینی (قدس سره) همچین دست آوردی داشت؟؟؟

آنانی که هستی خویش را برای آرمان های این انقلاب اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند هیچ گاه طلب چنین مزایایی را نکردند و شعارشان این بوده که «ما تشنگان خدمتیم نه شیفتگان قدرت».

چند ماهی که تا انتخابات مانده شاهد مصوبات شگفت انگیزی از مجلس هستیم و یاد آور آن ضرب المثل که: «طرف از حول حلیم افتاد در دیگ». نمایندگان محترم به عوض آنکه با تصویب قوانینی که مسائل مردم و مستضعفین را حل کند، حضور خود را در مجلس بعدی مسجل کنند، کارهایی انجام میدهند که موجبات سرخوردگی مردم را از انتخاب پیشین فراهم میکنند. روزی چوب در میان چرخهای دولت میگذارند به بهانه های واهی و روزی دم از ترفیع رتبه علمی شورای نگهبان میزنند که به تبع آن ارتقای حقوق هم خواهد آمد.

به قول قدیمی ترها: هر دم از این باغ بری میرسد

خدایش رحمت کند شیخ فضل الله نوری را که پایه گذار شورای نگهبان بود و رضوان الهی برای آن پیر سفر کرده که با قوت تمام شورای نگهبان را در مجلس نصب کرد که امروزه ما خیالمان راحت باشد که هستند بیدار دلانی که نگهبان حقوق مسلمین و مستضعفین انقلاب باشند.

برای شادی دل مومنین و مومنات این دو پاراگراف را هم می آورم:

«به گزارش واحد مرکزی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم در حاشیه گردهمایی جبهه متحد اصولگرایان درجمع خبرنگاران با بیان اینکه ازمخالفان این طرح در صحن علنی بودم گفت: البته تصویب این مصوبه به معنای این نیست که هر فردی نماینده مجلس شد حقوق مادام العمر دارد بلکه نماینده ای که دوره نمایندگی اش پایان یافت حقوقش کاملاً قطع می شود و یک ریال هم به او نخواهند داد.

مصباحی مقدم اضافه کرد: به طور طبیعی کسانی که دوره نمایندگیشان پایان می یابد و رتبه حقوقیشان در حد یک وزیر است به طور طبیعی چهار سال زندگی خود را در یک سطحی تنظیم می کنند که برگشتش به سطح قبل از دوره نمایندگی تا حدود زیادی دشوار است.»

کجایی محمد علی شاه که گویا سر  بعضی از مجلسیانمان سودای به توپ بسته شدن دارد.

[ ۱۳٩٠/۸/٢٩ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

« هو الهادی »

امشب ای دل مرا شب شادیست

در کف من برات آزادیست

باب رحمت ز هر طرف بازست

شب میلاد حضرت هادیست

سامرا

چقدر دوست داشتم یه همچین شبی توی سامرا این گنبد رو همینطوری سالم ببینم

[ ۱۳٩٠/۸/٢٠ ] [ ٩:٠۸ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«هو البصیر»

در جبهه وبلاگی غدیر جنبشی آغاز شده با عنوان «جنبش سایبری بصیرت علوی لبیک یا خامنه ای».

متن بیانیه جنبش به این مضمون است:

» و نرید انمن‌ علی‌ الذین‌ استضعفوا فی‌الارض‌ و نجعلهم‌ الائمه‌ و نجعلهم‌ الوارثین «

 

ضمن عرض تبریک بمناسبت عید الله اکبر عید امامت و ولایت به اطلاع می‌رساند:

 

با استعانت از خداوند متعال وتوکل به ذات اقدسش و با توسل به عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عج) و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم آمادگی در جنگ نرم جبهه وبلاگی غدیر بار دیگر سربازان جنگ نرم را فرا می‌خواند.

 

مگر نه آنکه غدیر روز ولایت و روز اتمام حجت است بر امت رسول الله است؟؟؟ مگر نه بزرگداشت روزهای بزرگ باید حامل درس و جوشش و پایبندی به آن روز عظیم باشد؟؟ آری اینگونه است که در این روز بزرگ و پر از خیر و برکت می‌خواهیم بار دیگر دست بیعت به سوی مولای خویش بریم و با ایشان عهد و پیمان تازه کنیم و دربندگی خدا و سر بازی ولایت بار دیگر دست بر سینه گذارده و به شعائر الله تعظیم کنیم.

 

 {دشمن تلاش می‌کند. نباید فکر کرد که دشمن از فعالیت منصرف خواهد شد؛ نه، دارید مى‌بینید. در همین روز‌ها، در بحبوحه‌ى گرفتارى‌هاى آمریکا در قضیه‌ى این حرکت مردمىِ وسیعِ جنبش وال استریت در نیویورک و در سایر شهر‌ها و ایالات آمریکا، دولت آمریکا به نظرش رسید که به خیال خودش و به قول خودش، باز یک برگ دیگرى رو کند. یک سناریوى مسخره‌ى تروریستى درست کردند که جمهورى اسلامى را متهم کنند به یک حرکت تروریستىِ مهمل، بى‌منطق و غلط؛ که هر کس از اهل معرفت و فن در دنیا آن را دید، رد کرد، محکوم کرد. متوسل و متشبث به این چیز‌ها می‌شوند، براى اینکه شاید بتوانند خودشان را از آن گرفتارى‌ها نجات بدهند، آن را تحت تأثیر و تحت‌الشعاع قرار بدهند؛ شاید بتوانند بر جمهورى اسلامى فشار وارد کنند. البته این مسئله را دنبال خواهند کرد. قصدشان این است که شریف‌ترین عناصر مبارز و مجاهد در جمهورى اسلامى را متهم به تروریست کنند. آن‌ها خودشان تروریستند. امروز تروریست بزرگ در دنیا، دولت آمریکاست.

 

 در این قضیه هم دست ما پر است. ما امروز صد سند غیر قابل خدشه در اختیار داریم که نشان می‌دهد دولت آمریکا پشت سر ترور‌ها و تروریستهائى بوده است که در ایران یا در منطقه واقع شده است. ما با این صد سند، آبروى آمریکا را در دنیا خواهیم برد؛ آبروى این مدعیان حقوق بشر و مبارزه‌ى با تروریسم را در دنیا پیش افکار عمومى خواهیم ریخت؛ اگرچه امروز هم آبروئى ندارند

 

…... شما جوان‌ها باید براى آینده، بیشترین بار این مسئولیت را بر دوش بگیرید و خودتان را بسازید؛ نگذارید دشمن با توطئه‌هاى تبلیغاتى، با دروغ‌پردازى، امید را از دل‌ها بزداید؛ نگذارید بین شما اختلاف ایجاد کنند؛ نگذارید بین ملت و مسئولین، ایجاد اختلاف و جدائى کنند؛ آن‌ها این را می‌خواهند؛ آن‌ها از این یکپارچگى می‌ترسند؛ آن‌ها از این شعارهاى مستحکم شما می‌ترسند؛ آن‌ها از عزم و اراده‌ى جدى مسئولین می‌ترسند؛ می‌خواهند این عزم و اراده را متزلزل کنند. وقتى ملت در کنار مسئولین ایستاده است، هیچ مسئولى احساس تردید نمی‌کند؛ احساس تزلزل نمی‌کند و پیش می‌رود. این براى کشور ما لازم است؛ تا امروز بوده است، ان‌شاءالله در آینده هم خواهد بود. قطعاً ملت ایران در همه‌ى این چالشهائى که امروز با آن مواجه است و احیاناً در آینده هم با آن‌ها مواجه خواهد بود، بینى دشمن را به خاک خواهد مالید.

 

 ((از بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت امام سید علی خامنه‌ای))}

 

ای مولای من..... ما هرگزمولای خویش را تنها نخواهیم گذاشت، همیشه و همه جا در پشت سرشما گام خواهیم برداشت. هرگز پیمانی که با خون خود بستیم نخواهیم گسست ما خوانان و مقلدان شما چه در این فضای سایبری و چه در فضای حقیقی همیشه و با عزم راسخ گوش به فرمان اوامر جنابعالی خواهیم بودو در مصاف با دشمنان سربازی مطیع و جنگنده در برابر خصم دین و اسلام خواهیم جنگید. دشمنان از خشم قهر ما و زهر نیش قلم ما هرگز آسوده نخواهند بود.‌ای سید علی رهبر ما.. از شما یک اشاره از ما به سر دویدن

[ ۱۳٩٠/۸/٢٠ ] [ ۸:٥٤ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«هو العزیز»

کدامین را انتخاب میکنی ابراهیم؟

          خدا یا خود را؟

                    سود یا ارزش را؟

                              پیوند یا رهایی را؟

ماندن یا رفتن را؟

          خوشبختی یا کمال را؟

                    لذت یا مسئولیت را؟

                              زندگی برای زندگی یا زندگی برای هدف را؟

قربانگاه

غریزه یا شعور را؟

          عاطفه یا ایمان را؟

                    پدری یا پیامبری را؟

                              علاقه و آرامش یا عقیده و جهاد را؟

و ......

          بالاخره

                    اسماعیلت یا خدایت را؟

                              انتخاب کن ابراهیم!

[ ۱۳٩٠/۸/۱٦ ] [ ٥:٥٧ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

« هوالخالق »

امروز از پس خبرهای ریز و درشت شنیدم که قراره سازمان ملل برای 7میلیاردمین آدمی که پا به این کره خاکی میذاره جشن تولد میگیره.

کودک

به قول یک شاعر: تولد هر کودک به معنی آن است که خدا هنوز از انسان ها ناامید نشده.

به امید آنکه این 7000000000 نفر جمعیت جهان تحت پرچم اسلام زندگی کنند و در نبرد پایانی از یاران جبهه حق باشند.

[ ۱۳٩٠/۸/٩ ] [ ٤:۱٥ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

« بسم رب الزهرا »

لباس یاس بر تن کرد زهرا

کنار دست او بنشست مولا

محمد خطبه خواند زهرا بلی گفت

غلط گفتم بلی نه «یاعلی» گفت

وصال آسمانی

خنده امشب به لبان همه است

بر لب حور چنین زمزمه است

شاد باشید همه اهل جهان

روز عقد علی و فاطمه است

پ.ن: امام صادق (علیه ‌السلام): وَمَنْ تَرَکَ التَّزْویجَ مَخافَةَ الْعَیْلَةِ فَقَدْ أَساءَ الظَّنَّ بِاللهِ عَزَّ وَجَلَّ.
و هر که از ترس تنگدستی ازدواج نکند، به خدای متعال بدگمان است.

من لا یحضره الفقیه، ج 3، ص 385

[ ۱۳٩٠/۸/٧ ] [ ٦:۳٢ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار