یک جرعه انتظار

گفتم که ماه شعبان ماه بنده های خوب خداست. یکیش همین آقا علی اکبر خودمون که به خاطر میلاد وجود نازنینش یه حالی هم به ما جوون ها میدن و یه روز از سال رو به ما اختصاص میدن. احتمالا میخوان یادمون بندازن قدیما یه جوونی بوده که خَلقاً و خُلقاً به پیغمبر شبیه بوده.

حالا خَلقنش که دست ما نیست ولی خُلقنش که دیگه دست خودمونه. یه کمی باید تلاش کنیم که مثل پیغمبر (صل الله علیه و آله بشیم) بشیم. خوبیش اینه که برای مثل حضرت شدن یه راه میانبر هم خدا برامون گذاشته که اونم حضرت علی اکبره.

یادم نیست کودکیم بود یا نوجوونیم که کتاب "پدر، عشق و پسر" رو که نوشته آقای "سید مهدی شجاعی" بود خوندم. کتاب خیلی جالبی بود که یه مقدار من رو با حضرت علی اکبر آشنا کرد. حالا که جوون شدم و همین طوری دارم پله های پیر شدن رو طی میکنم خیلی دوست دارم بتونم یه بار دیگه این کتاب رو بخونم چون فکر میکنم که این دفعه موارد جالب توجه تری درباره حضرت کشف میکنم.

ان شاء الله که وقتی میخوایم خودمون رو برای سربازی آقا آماده کنیم (چون میدونیم که اکثر یارای آقا جوون هستن) مثل جوون های امام حسین تو کربلا بشیم. (البته دوران زندگی قبل از کربلاشون هم مهمه چون به هر حال اون دوران باعث شده که اونا تو کربلا اون طوری جلوه کنن.)

الهی به امید تو

[ ۱۳۸٩/٥/۱ ] [ ۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«بشنو دعایم را هنگامی که تو را دعا میکنم»

«بشنو صدایم را هنگامی که تو را صدا میکنم»

«رو به سوی من کن هنگامی که با تو مناجات میکنم»

در اولین نگاه کسی که این جمله ها رو بشنوه فکر میکنه که کی داره با کی صحبت میکنه؟ و واقعاً مخاطب اینجا بنده است یا مولا؟

امروز ششم ماه شعبان توفیق پیدا کردم که مناجات شعبانیه رو بخونم. جملات بالا رو در فرازاول بعد از صلوات خوندم. خیلی عجیبه که خدا به بنده اش اجازه میده اینطور باهاش مناجات کنه و جملاتش رو به جای لحن خواهشی با لحن امری بیان کنه و تازه بعدش هم بگه «زیرا که من به سوی تو گریخته ام و در پیشگاه تو ایستاده ام در حال بیچارگی و زاری بدرگاهت». [به این میگن احساسات دوگانه یا پارادوکسیکال]

مگه این ماه چه ماهیه که خدا اینقدر به من بنده محبّت میکنه که بهم اجازه میده در حال بیچارگی و زاری باهاش آمرانه صحبت کنم.

در مورد ماه رجب خیلی چیزها شنیدم که اینقدر ماه بزرگیه که خدا حرام اعلامش کرده. ولی در مورد ماه مبارک شعبان خیلی نشنیدم فقط یه حدیث که پیغمبر اکرم (صل الله علیه و آله) فرمودند که: «رجب ماه الله، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است». پس ماه شعبان ماه پیامبره یعنی ماه بنده خدا (چون پیامبر اول عبد خداست بعد رسول خدا). پس اون جمله های بالا رو هم بنده باید بگه نه من که یه خط در میان بین خدا و .... درحرکتم.

قربون کرم اوستا کریم تو این ماه با برکت به منم میگه بیا عزیزم هر چه میخواهد دل تنگت بگو. فکر کنم میخواد ما رو برای ماه مبارک رمضان آماده کنه که با دل آروم به استقبالش بریم. شایدم میخواد به من یه تلنگر بزنه که دیر شد کی میخواد خودتو به جمع بنده های من برسونی بیا بوی اونها رو استشمام کن تا سرمستشون بشی اونوقت تلاش کن که مثل اونها بشی. خوب بالاخره یه قدم هم یه قدمه به سمت بندگی ده تای دیگه رو من میام.

ولی هنوز اندر خم یه کوچه ام که چرا؟ شاید حرمت این ایام به خاطر میلاد بنده های خوب خداست که ما براشون اعیاد شعبانیه میگیریم تا به واسطه ی اونها فیض الهی رو کسب کنیم. نقطه عطفشم که نیمه ماهه میلاد قطب عالم امکان. وای وای که چقدر دوست دارم ببینمش و در رکابش باشم. شایدم یکی از حکمتهای مناجات شعبانیه اینه که من خودم رو خالص کنم و آماده برای زیارت آقا.

خلاصه که این ماه رو باید غنیمت بدونم و ازش استفاده کنم تا 24 روز دیگرش مثل برق و باد نگذره و نبینم که این ماه گذشت و دست من هنوز تو دست خدام نرفته.

بیاین با هم دعا کنیم که این ماه آخرین ماه شعبان در غیبت آقامون باشه و خود آقا مدد کنه که جزء منتظران باحالش باشیم.

[ ۱۳۸٩/٤/٢٧ ] [ ۸:٤۱ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة»

امام صادق (علیه السلام): «ما اهل بیت کشتی های نجات هستیم ولی کشتی حسین (علیه السلام) زودتر به مقصد میرساند»

میلاد امام حسین (علیه السلام) و حضرت عبّاس و امام زین العابدین (علیه السلام) بر منتظران ظهور مبارک باد.

[ ۱۳۸٩/٤/٢٤ ] [ ۱:٤۱ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

هو الحافظ

امروز کتاب «نخلستان سرو» رو تموم کردم کتاب خوبی بود. درسته که نویسندش خیلی معروف نیست ولی مجموعاً کتاب خوبی از آب درآمده. کتاب زندگینامه دو برادر شهید به نامهای «کریم و امیر رفیعی دستجردی» هست. خیلی آدمهای جالبی بودن از اهالی خونگرم خرمشهر و جفتشونم در غربت و تنهایی شهید شدن. کریم که عضو گروه منصورون بود در کمیته مشترک ضد خرابکاری تهران به همراه همرزمش سید علی جهان آرا زیر وحشیانه ترین شکنجه ها دوام میارن و با بدنی آش و لاش بقیه رو لو نمیدن، آخر سر ساواک که از دستشون عصبانی میشه وادارشون میکنن که سیانور بخورن. خانواده هاشون چند ماه بعد از انقلاب تو دادگاه محاکمه ی «تهرانی» خبیث از سرنوشت بچه هاشون مطلع میشن. امیر به سمبل مقاومت خرمشهر معروفه. اون هم قبل از انقلاب وهم بعد از انقلاب تلاشهای خستگی ناپذیری داشته، تو تمام روزهای مقاومت خرمشهر هم پابه پای بقیه با پای شکسته روزی 18-17 ساعت مجاهدت میکرده و حتی موقع سقوط خرمشهر عزیز تیربارشو میگیره رو عراقیا تا دوستاش از شهر خارج بشن و خودش میمونه تنها. این دوتا برادر که مقتداشون امام حسین (علیه السلام) بود مثل خود آقا تو غربت شهید شدن.

گاهی اوقات در حین خواندن کتاب اشک از چشمام جاری میشد و به این فکر میکردم که چه خونهای پاکی پای این درخت انقلاب ریخته شده و حالا ما داریم با این انقلاب چه جوری برخورد میکنیم. به کم کاری خودم در رابطه با انقلاب گریه میکردم. به این فکر میکردم بعضی ها چقدر راحت پا رو خون شهدا میذارن. نمونه کوچکش همین فتنه پارسال که تو کشورمون راه انداختن یا همین 18 تیر که دیروز سالگرد منحوسش بود. نمیدونم چرا یه عده انقدر راحت همه چیز رو فراموش میکنن.

میدونیم که پرچم این انقلاب قراره برسه به پرچم آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف).

چند روز پیش داشتم در همین موارد با یکی از دوستام صحبت میکردم. بهش گفتم که خدا چک سفید امضاء به هیچ مردمی نداده که ما همش میگیم کشورمونو خدا حفظ میکنه از بلایا، بالاخره خودمونم باید یه کاری بکنیم. هی میگیم خون هزاران شهید انقلابمونو بیمه کرده.

دوستم که نگرانی منو دید یه نکته مهمی رو یادآوری کرد. گفت تمام حرفات درسته ولی دقت کن که داری در مورد دو موضوع صحبت میکنی: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران. خدا به کشور ما چک سفید امضاء نداده ولی به انقلابمون حتماً چک سفید امضاء داده. انقلاب اسلامی ما که جزء تمدن شیعه هست مثل یه رود با شتاب جاریه. ممکنه یه وقتایی یه سنگایی جلوشو بگیره ولی اون خودشو از کناراش رد میکنه و دوباره مثل قبل پرخروش جریان پیدا میکنه. این انقلاب حتما به دست آقا میرسه چه تو ایران چه بیرون از ایران. تازه 30 سال در برابرش عمر کمیه و .....

حرفای دوستم خیلی آرومم کرد ولی باعث نشد که کم کاریهای خودمو فراموش کنم.

به امید آنکه باشیم و در کنار امام خامنه ای پرچم انقلاب را به دست امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بدهیم.

به امید خدای حافظ امام و انقلاب

[ ۱۳۸٩/٤/۱٩ ] [ ٩:٠٢ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

از قدیم گفتن گوزنی که سرشو مغرورانه بالا بگیره شاخهاش گیر میکنه به درخت (به عبارت خودمونی ضایع میشه).

امروز آرژانتین دوست داشتنی که مدعی قهرمانی بود باخت. اولش خیلی ناراحت شدم چون آلمان رو دوست ندارم و دوست دارم چهارم بشه.

درسته که من همه جا گفته بودم آرژانتین قهرمانه ولی یه چیزای دیگه هم تو عالم هست که ما ازش بیخبریم. غرور بدجوری آدما رو زمین میزنه آرژانتین هم دچار همین مشکل شد و کری خونی های توهین آمیز مارادونا کار دستش داد. البته انصافا آلمان بهتر از آرژانتین بازی کرد امروز.

ما که سه تا جام جهانیه که میگیم آرژانتین قهرمانه. هرسالم میگیم جام شگفتیهاست. ولی دیگه واقعا نمیشه هیچ پیش بینی ای کرد. سپردیمشون به خدا. هر کدوم حقشونه قهرمان بشن.

[ ۱۳۸٩/٤/۱۳ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

امروز ناگهان یه صداهایی از تلویزیون شنیدم، سریع خودم رو رسوندم که ببینم که چه خبره؟ دیدم اهالی رسانه مخصوصاً بازیگرا و کارگردانا دارن با ولی فقیه خوش وبش و دیده بوسی میکنن. چه صحنه زیبایی! چه صحنه جالبی!

متوجه شده بودم که امروز اهالی رسانه با مقام معظم رهبری مقالات داشتن. خوش به حالشون شده بود اونایی که این دیدار نصیبشون شده (دوستان به جای ما). میدونید آخه در محضر حکیم نشستن یه فرصت غنیمتیه مخصوصاً اگه آقای خامنه ای باشه. جای بعضیا خالی بود مثل آقایان نوری زاد، کمال تبریزی، حاتمی کیا و ...

حرفهای خوبی ردّ و بدل شد. رهبر یه چیزی گفتن با این مضمون که تمام این فیلمها قابل قبول نیست و اشکالاتی دارن و نباید توی این فیلمها روابطی مغایر با تعالیم اسلامی نشون داده بشه.

به نظر منم حرف خیلی خوبیه که رهبر فرمودن ولی فکر میکنم بعد از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی رسانه ما نباید اینقدر بد عمل کرده باشه که رهبر بهشون اینطور بگه. اصلاً چندتا فیلم تا حالا داشتیم که بخواد در مورد اسلام باشه و خوش ساخت و پربیننده باشه؟ اصلاً چندتا در مورد تعالیم اسلامی داشتیم که بخواد تو ناخودآگاه بیننده تأثیر بذاره؟ مثلاً در مورد همین موضوع روز که عفاف و حجابه چندتا فیلم داشتیم که حجاب رو به معنی واقعیه کلمه به ما فهمونده باشه حتّی خانمای مثلاً باحجابشونم که اکثراً جزء طبقه غیر پولدار جامعه هستن نتیجه ناخودآگاهش اینه که پولدارها از حجاب معاف میشن دروغ میگم بگو دروغ میگی- تازه بماند که طبق قرآن حجاب برای مردها هم هست که اصولاً بیان نمیشه. بگذریم.

عمو عزّت داشت آمارای فیلم ها و برنامه های ساخته شده رو میداد. راست میگفت برنامه ی خوب زیاد ساخته شده ولی حیف که درست و به موقع استفاده نمیشه. مثلاً شبها و روزای تعطیل کانالای تلویزیونو بچرخونی منظورمو متوجه میشی وقتی طنز دهه 60 آمریکا و اروپا رو میبینی افسوس میخوری که کاش بجاش یه طنز فاخر ایرانی میدیدی البته بازم میگی که نه من از ماهواره استفاده نخواهم کرد- و دعا میکنی ان شاء الله هفته بعد بهتر میشه.

حالا بماند که خیلی از فتنه هایی که پارسال تو کشورمون دیدیم نتیجه کم کاری (شاید هم بیکاری ولی شما بخوانید اشتباه) 30 ساله رسانه ملی بود.

در پایان بگم که امام خامنه ای از قول امام خمینی گفتن که باید صدا و سیما دانشگاه باشد.

دست در دست هم دهیم به مهر/ میهن خویش را کنیم آباد

[ ۱۳۸٩/٤/۱۳ ] [ ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]

«السلام علیک یا وارث محمّد حبیب الله»

سلام خدمت دوستان عزیز

گاهی اوقات به «ز کجا آمده ام آمدم بهر چه بود» فکر می کنم.

مدتیست که به یک نتیجه رسیده ام و آن اینکه باید در هر عالمی که هستم به تکامل روح شریف انسانی بپردازم

باید جرعه جرعه انتظار را چشید تا به تکامل رسید (ان شاء الله)

و در این دوران که «عشق آسان نمود اوّل ولی افتاد مشکلها» روزگار را به نیکی سپری کرد.

بهتر میدانم تا این جرعه ها را با هم بنوشیم

به امید دیدارش...

[ ۱۳۸٩/٤/۱۱ ] [ ٥:٠٠ ‎ب.ظ ] [ وارث ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

روزی «اُویس قرنی» موجب تعجب آدمیان بود که چگونه واله و شیدای معشوقی است که ندیده است. معشوقی که حبیب الله بود. و امروز ما وارثان ثارالله از پس 12 قرن که مهدی فاطمه در پرده غیبت مستور است همچون اُویس نه بلکه عاشقتر و شیفته تر از او چشم انتظار وارث همه انبیاء و اوصیاء هستیم. کوچکتر از آنم که خود را شیعه اش بنامم پس به محب بودن خود افتخار می کنم که «هر که را نسزد چنین مقامی» امید آنکه در کنار نایب بر حقش در رکابش جان نثاری کنم
نويسندگان
لینک دوستان

آوای خوش انتظار